nr 04 (327)   kwiecień 2019

"Humorek" leczy

1 zdjęcieW żmigrodzkim szpitalu rehabilitacyjnym stale przebywa ponad 40 pacjentów. Prócz zajęć rehabilitacyjnych ważna jest dla nich także integracja i przyjemnie spędzone chwile. Dlatego od trzech lat raz na miesiąc pacjenci uczestniczą w muzykoterapii oraz choreoterapii, czyli aktywnych koncertach zespołu śpiewaczego „Humorek”.

Największą frajdę śpiewającym seniorkom przynoszą właśnie koncerty w szpitalu. Dlaczego? Ano dlatego, że reakcja pacjentów mówi wszystko. Jedni śpiewają, inni tańczą a jeszcze inni płaczą ze wzruszenia. Tak działają na nich piosenki przypominające młodość. Jan Łobocki, akordeonista zespołu, potrafi zagrać wszelkie zamawiane piosenki. Personel szpitala od dawna wie, że wizyty „Humorka” poprawiają nie tylko humor, ale także zdrowie.

Zespół został powołany do życia kilka lat temu przez członkinie Stowarzyszenia Klub Seniora Humorek. Repertuar śpiewany przez panie jest bardzo zróżnicowany, są to piosenki ludowe, patriotyczne, okolicznościowe, religijne. Zespół występuje na tak rożnych imprezach, że musi oferować szeroką gamę utworów. Bierze udział w przeglądach zespołów ludowych w województwie dolnośląskim i wielkopolskim. Opiekę merytoryczna sprawuje Izabela Możdżeń.

Pacjenci dziękują zespołowi „Humorek”

„Dziękujemy za comiesięczną obecność w szpitalu. Zespół swoim śpiewaniem i występem wnosi wiele radości w serca podopiecznych i personelu szpitala. Kiedy pan Jan Łobocki zagra na akordeonie, to nawet pacjent o jednej zdrowej nodze stara się potańczyć! Repertuar przypominający młode lata chwyta za serce i daje nam zastrzyk energii. Dziękujemy „Humorkowi”. To piękny dar od ludzi dla ludzi.”

To piękna lokalna inicjatywa. Oby takich więcej.

Opr.eco

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.