nr 04 (327)   kwiecień 2019

Powitanie wiosny

5 zdjęć21 marca to kolejny wyjątkowy dzień w kalendarzu roku szkolnego, gdyż już tradycją Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie stało się, by nadejście wiosny obchodzić w niecodzienny sposób.

Uczniowie pod kierunkiem wychowawców i rodziców rzetelnie przygotowali się do powitania wiosny. Wszyscy tego dnia ubrani byli w stroje reprezentujące barwy wiosny. Chcieliśmy w ten sposób przywitać nadchodzącą porę roku - porę budzącej się do życia przyrody. O godzinie 10.00 ze szkolnego dziedzińca wyruszył kolorowy korowód. Dziewczynki z wianuszkami na głowie, kwiatami we włosach. Chłopcy z balonami, grzechotkami, kołatkami, chorągiewkami.
Wszyscy razem z kolorową Marzanną na czele przeszliśmy ulicami naszego miasta do pobliskiej rzeki Sąsiecznicy. Kulminacyjnym punktem pochodu było „wypędzenie zimy, a powitanie wiosny”. Towarzyszyły temu okrzyki oraz śpiew dzieci. Wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Z kolei uczniowie klas starszych witali wiosnę na apelu podczas, którego mogli zaprezentować swoje talenty, nie tylko artystyczne.
Uczniowie klas czwartych i piątych przygotowali piękne Marzanny. Wykonali je z materiałów, które poddają się recyklingowi. W tym konkursie najpiękniejszą Marzannę wykonali uczniowie klasy IVe. Kolejnymi atrakcjami imprezy były pokazy taneczne oraz wybór Miss i Mistera Wiosny. Spotkanie zakończyliśmy konkursem na najbardziej "wiosenną klasę". Konkurs wygrała klasa IVa, która otrzymała od Rady Rodziców nagrodę główną- dojazd na wycieczkę do Wrocławia.

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole upłynął w wyśmienitych nastrojach. Impreza stała się wspaniałą okazją dla kultywowania tradycji szkolnych oraz integrowania się zespołów klasowych.

Joanna Czajkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.