http://www.wiadomosci.zmigrod.pl/index.php?dzial=archiwum&rok=17&nr=11&art=18

"Wiadomości Żmigrodzkie"   numer: 11 311   -   01 listopad 2017

Rok harcerski rozpoczęty – "Start" w Żmigrodzie

„Start harcerski” jest imprezą cykliczną organizowaną z okazji rozpoczęcia roku harcerskiego. W tym roku zorganizowany został w drugi weekend września w formie trzydniowego biwaku w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie.

W trakcie trwania biwaku nie zabrakło atrakcji dla uczestników. Pierwszymi zajęciami, w jakich uczestnicy wzięli udział po przybyciu na miejsce, była Zumba prowadzona przez Annę Hupę.

Drugi dzień biwaku rozpoczął się od apelu. Następnie zuchy, harcerze i wędrownicy udali się na grę miejską, która trwała aż do wieczora. Wieczorem czekała nas także harcerska msza święta w Zespole Pałacowo Parkowym oraz spotkanie z uczestnikami Powstania Warszawskiego i lokalnym historykiem Pawłem Becelą. Dzień zakończył się nocnym turniejem koszykówki.

W niedzielę pomimo złej pogody uczestnicy wzięli udział w Olimpiadzie Sportowej, w której nie zabrakło gier w piłkę nożną, siatkówkę, dwa ognie, kółko i krzyżyk oraz konkurencji indywidualnych, m.in. strzelectwa.

W tegorocznym starcie wzięło udział w sumie ok. 350 zuchów, harcerzy i instruktorów reprezentujących niemalże wszystkie drużyny i środowiska przynależące do hufca.

pwd. Grzegorz Uram