http://www.wiadomosci.zmigrod.pl/index.php?dzial=archiwum&rok=18&nr=01&art=09

"Wiadomości Żmigrodzkie"   numer: 01 313   -   01 styczeń 2018

Jasełka "Zatrzymaj się na chwilę"

„Historia ta piękna jest i bardzo prosta, bo narodziny dzieciątka Jezus to największy cud na świecie” - tymi słowami zaczęły się jasełka pt.,, Zatrzymaj się na chwilę” wystawione przez dzieci z Publicznego Przedszkola w Żmigrodzie ,, Zielona Dolina” w dniu 17 grudnia 2017 r. w Zespole Placówek Kultury.

Przedstawienie było wyjątkowe, jak co roku piękne scenografie i kolorowe stroje sprawiły, że rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów. Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę: Maryja, Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie, pastuszkowie, ale była także scena w raju z Adamem i Ewą .

Szopka prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości .W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci, które uczyły się wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd pod kierunkiem nauczycieli Anny Tomaszkiewicz, Beaty Gwardys- Jurczenko, Andrzeliki Kelner. Pod koniec uroczystości wystąpiła na scenie śpiewaczka operowa Marta Motkowicz, która zaśpiewała przepiękną pastorałkę ,,Ta Święta Noc”, następnie laureatka przedszkolnego konkursu kolęd i pastorałek Nadia Poślednik zaprezentowała pastorałkę ,,Malusieńki Jezus”.

Wystawione przedstawienie wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój, w zatrzymaniu się na chwilę . Na zakończenie wręczono naszym małym aktorom imienne dyplomy, a także złożono podziękowania na ręce rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu jasełek.

Miłych i ciepłych życzeń nie zabrakło również od dyrektor Sylwii Sułek-Balcerzak, która podziękowała za przygotowanie tak wspaniałego przedstawienia.

Anna Tomaszkiewicz