http://www.wiadomosci.zmigrod.pl/index.php?dzial=archiwum&rok=18&nr=01&art=14

"Wiadomości Żmigrodzkie"   numer: 01 313   -   01 styczeń 2018

Co słychać u podopiecznych ŚDS "Pałacyk"?

29 listopada uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Żmigrodzie zostali zaproszeni na Zabawę Andrzejkową do Brzegu Dolnego, gdzie wspólnie z przyjaciółmi z innych ośrodków bawili się przy wspaniałej muzyce i wróżbach andrzejkowych.

5 grudnia odbył się Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu, wspólnie z Zespołem Szkół Specjalnych i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, przygotowaliśmy Przegląd Teatrów. Spektakle przygotowali uczniowie ze szkół z Gminy Żmigród, Prusice i Trzebnica.

10 grudnia podopieczni ŚDS uczestniczyli w Jarmarku Bożonarodzeniowym na Żmigrodzkim Rynku.

Z kolei 15 grudnia minęło 18 lat pracy żmigrodzkiego ośrodka. W tym szczególnym dniu uczestnicy ŚDS podziękowali kierownikowi i kadrze za codzienną troskę i życzliwość, wręczając kwiaty. Nie mogło zabraknąć życzeń i ciepłych słów. Po części oficjalnej gości zaproszono na poczęstunek, z jubileuszowym tortem w roli głównej. W tym dniu odbył się również Dzień Piernikowy, podczas którego pieczone były pierniki.

We wtorek, 19 grudnia, ośrodek odwiedzili harcerze, którzy przekazali podopiecznym Betlejemskie Światełko Pokoju.

20 grudnia w ośrodku wsparcia odbyła się wigilia. Wigilia stała się już cyklicznym świętem w kalendarzu uroczystości organizowanych w ŚDS. Jak każdego roku wszyscy pracownicy i uczestnicy biorą udział w przygotowaniach do tego niezwykłego święta. Każdy przynosi w ramach możliwości produkty niezbędne do przygotowania tradycyjnych potraw, po czym wspólnie robione są pierogi, uszka, gołąbki. Spotkanie przebiegło w niezwykle świątecznej i rodzinnej atmosferze. W tym dniu cały budynek przepełniał świąteczny nastrój, rozbrzmiewały śpiewy kolęd. Tradycyjnie pojawiły się życzenia składane przy łamaniu się opłatkiem. Oby tylko spełniły się w Nowym Roku...

Joanna Czajkowska