nr 02 (231)   luty 2011

Bal Sportowca

Sportowy karnawał w Gminie Żmigród już za nami. Rozdano nagrody dla trenerów i sportowców zarówno tych najlepszych według decyzji kapituły jak i tych najbardziej popularnych wyłonionych w wyniku głosowania mieszkańców Gminy Żmigród.

Frekwencja na Balu Sportowca dopisała co później przełożyło się na szampańska zabawę przy muzyce zespołu DRUM. Ale zanim rozmaite pląsy zakrólowały na parkiecie w sali głównej Zespołu Placówek Kultury wręczono nagrody dla trenerów i sportowców. Nominowanymi w kategorii najlepszy trener byli: Krzysztof Glina (karate), Krzysztof Przybylski (tenis stołowy) oraz Jan Fedyna (piłka nożna). W wyniku decyzji kapituły (ostateczny skład: Stanisław Chorążyczewski, Rafał Zagórski, Krzysztof Popadeńczuk, Grzegorz Paryna, Mirosław Kłopotowski i Damian Małys) najlepszym trenerem Gminy Żmigród za rok 2010 został instruktor karate shotokan z klubu „SUREM” Krzysztof Glina. Sekcję w Żmigrodzie prowadzi już od 2002 roku i w tym czasie ze swoimi uczniami osiągał sukcesy zarówno na matach krajowych jak i międzynarodowych. Największym trenerskim sukcesem zeszłego roku był brązowy medal jego podopiecznego Dawida Tomaszewskiego na Mistrzostwach Świata w Karate - Kowary 2010. Pozostali nominowani trenerzy otrzymali wyróżnienia. Kolejną kategorią był najlepszy sportowiec Gminy Żmigród. Wynik mógł być zaskoczeniem zarówno dla samych nominowanych jak i dla kibiców, gdyż tym najlepszym nie został jeden sportowiec a dwóch. Pierwszą nagrodę otrzymali egzekwo Bartosz Krupa i Dawid Tomaszewski. W zeszłym roku osiągnęli niebagatelne wyniki na Mistrzostwach Świata. Bartek zajął czwarte miejsce na MŚ w lekkiej atletyce (rzut młotem), Dawid brązowy medal na MŚ w karate (kumite indywidualne - walka ciągła). Wyróżnionym i trzecim nominowanym był Tomasz Tomaszewski reprezentant tenisa stołowego, który w zeszłym roku wywalczył dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Polski LZS-ów.

Mieszkańcy Gminy Żmigród zastąpili kapitułę w plebiscycie na najbardziej popularnego trenera i sportowca naszej gminy. Wszyscy Państwo mieli możliwość zagłosowania na swojego ulubieńca zarówno za pomocą kuponów, które dwukrotnie ukazywały się w Wiadomościach Żmigrodzkich lub drogą mailową. Po zliczeniu wszystkich nadesłanych głosów wszystko było jasne. Pamiątkowe patery odebrali Aleksander Wroński (w kategorii: trener) nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie, trener siatkarskiej drużyny ULKS „Ogień” Żmigród oraz Przemysław Salej (w kategorii: sportowiec) uczeń żmigrodzkiego gimnazjum, reprezentant tejże szkoły w licznych zawodach oraz piłkarz juniorów młodszych MKS-u Piasta Żmigród.

Dodatkowo Kapituła postanowiła wyróżnić Tomasza Zakrzewskiego w kategorii działacz sportowy doceniając tym samym jego prace przy organizowaniu od niemal sześciu lat Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Gminie Żmigród. Liga od wielu lat przyciąga nie tylko lokalne drużyny. Okazuje się również bardzo atrakcyjna dla reprezentantów innych miast jak Trzebnica, Oborniki Śląskie czy Wrocław. Pełne opisy wszystkich nominowanych i wyróżnionych podczas balu sportowca na www.zmigrod.com.pl

Po wręczeniu nagród nie pozostało nic innego jak świętować. Tańce przeplatane były konkursami o charakterze sportowo-rekreacyjnym, które wzbudzały liczne uśmiechy i idealnie wpasowały się w konwencję balu. Miejmy nadzieje, że za rok ponownie środowisko sportowe z Gminy Żmigród wspólnie będzie obchodziło swoje święto.

Mirosław Kłopotowski

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.