nr 02 (231)   luty 2011

"Zbudujmy wieżę zmysłów" - gra interaktywna

Spektakl „Wieża Zmysłów czyli Sztuka i BASzTA” to połączenie historii i poezji z muzyką i światłem. Dwukrotnie mieszkańcy Gminy Żmigród mogli się o tym przekonać ale i dwukrotnie po spektaklu jego uczestnicy „zaprzyjaźniali” się z basztą. Na czym polegało zapoznawanie się z zabytkowym obiektem ale i nie tylko bo i z historią miasta?
Organizatorzy przygotowali dla widzów grę interaktywną, której „planszą” były wszystkie piętra w zabytkowej wieży. Drużyny na każdej z kondygnacji miały inne zadania do wykonania. Połączenie sztuki malarskiej z historią, wykazanie się wiedzą o przedwojennych realiach życia codziennego czy próba wcielenia się w projektanta to niektóre z atrakcji jakie czekały na uczestników gry. Dobra zabawa kończyła się w sali konferencyjnej skąd ekipy wyruszały na podbój zabytkowej budowli. Cieszy fakt, że ich składy były „międzynarodowe” bo gośćmi baszty byli przybysze z Milicza, Trzebnicy czy Góry. Podczas zliczania punktów zdobytych przez grupy we wszystkich zadaniach, na odwiedzający żmigrodzkie włości czekały ciepłe napoje oraz słodka strawa. Ogłoszenie wyników polegało na zbudowaniu wieży z punktów a właściwie cegiełek zdobytych podczas gry. Możliwe, że „Wieża Zmysłów czyli Sztuka i BASzTA” wraz z grą interaktywną ponownie będzie wystawiana dlatego proszę mi wybaczyć brak jej szczegółowej charakterystyki. Mam za to nadzieje, że jeżeli będzie takowa okazja to zapoznają się z nią Państwo osobiście.

Mirosław Kłopotowski

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.