nr 02 (231)   luty 2011

Piast i Młode Orły zdominowały turniej

W sobotę (5 lutego) w żmigrodzkiej hali sportowej odbył się Turniej Piłki Nożnej Juniorów Młodszych o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród. Organizatorem i gospodarzem zawodów był UKS Młode Orły Korzeńsko.
Do sobotnich zmagań młodych futsalowców zgłosiło się siedem drużyn. Powiat Trzebnica reprezentowało aż pięć ekip: UKS Młode Orły Korzeńsko. Piast Żmigród I, Piast Żmigród II, Polonia Trzebnica I oraz Polonia Trzebnica II. Do reprezentantów naszego powiatu dołączyli rywale z ziemi wielkopolskiej Rawia Rawicz I oraz Rawia Rawicz II. Wszystkie zespoły rywalizowały ze sobą systemem „każdy z każdym” i w sumie rozegrano aż 21 meczów. Już pierwsza seria spotkań pokazała, ze o pierwsze miejsce w turnieju będą rywalizowały dwie drużyny UKS Młode Orły Korzeńsko z pierwszym zespołem żmigrodzkiego Piasta. I właśnie bezpośrednia konfrontacja między tymi ekipami była najbardziej emocjonująca i widowiskowa. Ostatecznie ten niezwykły pojedynek zakończył się bramkowym remisem 3:3. Jak się później okazało to była jedyna wpadka żmigrodzian w tym dniu, a w pozostałych pięciu spotkaniach pewnie pokonali rywali. Natomiast gospodarz zawodów UKS Młode Orły Korzeńsko w sumie zaliczył cztery wygrane i dwa remisy. Tym samym w końcowej klasyfikacji to żmigrodzianie mogli cieszyć się z pierwszego miejsca. Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Wszystkie zespoły dostały dyplomy. Królem strzelców został Przemysław Salej z Piasta I Żmigród, który zdobył 8 goli. Najlepszym bramkarzem uznano Kosmę Zawidzkiego z Rawii I Rawicz. - Turniej miał charakter przede wszystkim szkoleniowy. Dla zespołów juniorskich jest to bardzo przyjemna odskocznia od ciężkich treningów w okresie przygotowawczym. Turniej był bardzo wyrównany. Zespoły, które przyjechały do Żmigrodu prezentowały wysoki poziom sportowy. Cieszy bardzo dobra postawa zespołów z naszego powiatu. Ze swojej strony serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków piłki nożnej na VI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Młodzików o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród, który odbędzie się 19 lutego 2011r. w Żmigrodzie. Swój przyjazd potwierdziły już Chrobry Głogów, Centra Ostrów Wlkp., UKS Gryf Świdnica, Unia Swarzędz, KP Brzeg Dolny, Rawia Rawicz, Zjednoczeni Pudliszki i Odra Wrocław. Oczywiście wszystkim kibicom zaprezentują się także MKS Piast Żmigród i UKS Młode Orły Korzeńsko - tak całą imprezę ocenił sam organizator Marcin Stochaj, opiekun piłkarzy UKS Młode Orły Korzeńsko.
Wyniki wszystkich meczów:
1.
Polonia II Trzebnica - Rawia II Rawicz 1:0
2. UKS Młode Orły Korzeńsko - Piast II Żmigród 1:0
3. Rawia I Rawicz - Polonia II Trzebnica 0:0
4. Polonia I Trzebnica - Piast I Żmigród 0:1
5. Rawia II Rawicz - UKS Młode Orły Korzeńsko 1:1
6. Rawia I Rawicz - Piast II Żmigród 2:0
7. Polonia II Trzebnica - Piast I Żmigród 0:2
8. Polonia I Trzebnica - UKS Młode Orły Korzeńsko 1:2
9. Rawia II Rawicz - Rawia I Rawicz 2:2
10. Polonia II Trzebnica - Piast II Żmigród 2:1
11. UKS Młode Orły - Piast I Żmigród 3:3
12. Polonia I Trzebnica - Rawia I Rawicz 1:2
13. Rawia II Rawicz - Piast II Żmigród 1:2
14. Polonia II Trzebnica - UKS Młode Orły Korzeńsko 1:2
15. Rawia I Rawicz - Piast I Żmigród 1:3
16. Polonia I Trzebnica - Piast II Żmigród 1:2
17. Rawia II Rawicz - Polonia II Trzebnica 0:3
18. UKS Młode Orły - Rawia I Rawicz 2:1
19. Piast II Żmigród - Piast I Żmigród 1:7
20. Polonia I Trzebnica - Polonia II Trzebnica 2:1
21. Rawia II Rawicz - Piast I Żmigród 1:5
Tabela końcowa turnieju:
Nazwa M Z R P Pkt Bramki
I.
Piast I Żmigród 6 5 1 0 16 21:6
II. UKS Młode Orły Korzeńsko 6 4 2 0 14 12:7
III. Rawia I Rawicz 6 2 2 2 8 8:8
IV. Polonia II Trzebnica 6 2 1 3 7 7:7
V. Piast II Żmigród 6 2 0 4 6 6:14
VI. Polonia I Trzebnica 6 2 0 4 6 6:8
VII. Rawia II Rawicz 6 0 2 4 2 5:14

Grzegorz Paryna

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.