nr 02 (231)   luty 2011

Ludzie listy piszą

Dobra Dusza to grupa osób, które chorują albo są po chorobach (przewlekłych, sercowych i tych najgorszych rakowych). Zbieramy się tam po to, by dać sobie radę - nauczyć się przy pomocy terapeutki i psychologa, a nawet przy pomocy osoby chorej lub będącej po przebytej chorobie, by nie bać się choroby, by zwalczyć strach, stres wg opracowanego programu Simontona.
Grupa ta działa już od września i bardzo mi pomogła pozbyć się strachu, uczymy się też żyć jak najlepiej z chorobą i jakie mamy możliwości łagodnego przejścia przez chorobę. Psycholog, terapeutka - są to panie, które bardzo pomagają w tym zakresie. Na grupę przychodzą panie, które są po chemii i swoim słowem, przykładem dają nam nadzieję i inne patrzenie na nasze choroby.
Bardzo dziękuję wszystkim Darczyńcom, władzom gminnym i wszystkim, w tym pani Halince, za to, ze ta grupa powstała w Żmigrodzie. Nie jesteśmy sami z ciężką chorobą, jest lżej i jest nadzieja.

Z. B.

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.