nr 02 (231)   luty 2011

Kronika policyjna

Styczeń-luty 2011 r.

Przywsie
Funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego KP w Żmigrodzie, podczas wykonywania czynności operacyjnej, zatrzymali Eugeniusz D. lat 54 (zam. Przywsie), który dokonał kradzieży siłownika hydraulicznego o wartości 400zł z ciągnika szkodę Marka M lat 28 (zam. Przywsie). Skradzione mienie odzyskano. Sprawca został osadzony w PDOZ KPP w Trzebnicy. W miejscu zdarzenia była pełniona służba patrolowa.
Żmigród
Funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego KP w Żmigrodzie zatrzymali Grzegorza U. lat 30 i Kamila T. lat 27 (obaj zam. Łódź), którzy dokonali kradzieży artykułów spożywczych o nieustalonej wartości w sklepie Dino w Żmigrodzie. Sprawcy zostali osadzeni w PDOZ KPP w Trzebnicy. W miejscu zdarzenia była pełniona służba patrolowa.
Żmigród
Funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego KP w Żmigrodzie zatrzymali Marcina P. lat 19 (zam. Żmigród), który dokonał kradzieży skrzyni biegów o nieustalonej wartości z samochodu marki Ford należącego do Kazimierza B. lat 52 (zam. Żmigród), po czym sprzedał skrzynię w punkcie złomu. Skradzione mienie odzyskano, a sprawcę po wykonaniu czynności, zwolniono do domu.
Żmigród
Funkcjonariusze Sekcji Prewencji KP w Żmigrodzie zatrzymali Marcina P. lat 18 (zam. Żmigród), który dokonał uszkodzenia dwóch bocznych lusterek o wartości 500zł w samochodzie marki alfa Romeo, na szkodę Mateusza D. lat 22 (zam. Żmigród). Sprawca został zatrzymany w Izbie Wytrzeźwień we Wrocławiu. W miejscu zdarzenia była pełniona służba patrolowa.
Żmigród
Funkcjonariusze Ogniwa Kryminalnego KP w Żmigrodzie, w ramach realizacji sprawy z poprzedniego okresu, zatrzymali Agnieszkę G. lat 36 (zam. Karnice), która dn. 8 października 2010 r. w kościele przy ul. Kościelnej dokonała kradzieży portfela z dowodem osobistym i pieniędzmi w kwocie 100zł na szkodę Błażyny J. lat 60 (zam. Żmigród). Skradzionego mienia nie odzyskano. Zatrzymaną po wykonaniu czynności, zwolniono do domu.
Żmigród
Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych KP w żmigrodzie zatrzymali Macieja G. lat 37 (zam. Korzeńsko), który w stanie nietrzeźwości pełnił dyżur w aptece „Żmigrodzkiej”, realizując recepty, czym mógł narazić na utratę życia lub zdrowia wiele osób. O fakcie powiadomiono właścicielkę apteki. Zatrzymanego po wykonaniu niezbędnych czynności, decyzją Prokuratora Rejonowego w Trzebnicy, zwolniono do domu.
Żmigród
Funkcjonariusz KP w Żmigrodzie w wyniku realizacji sprawy operacyjnej, zatrzymali Grzegorza G. lat 46 (zam. Dębno Polskie) podejrzanego o to, że dn. 7 lutego b.r. w miejscowości Dębno Polskie nabył od Eugeniusza D. lat 54 (zam. Przywsie) siłownik hydrauliczny o wartości 500 zł, wiedząc, że pochodzi on z kradzieży. Skradzione mienie odzyskano, a sprawcę po wykonaniu czynności, zwolniono do domu.
Korzeńsko
Funkcjonariusze Sekcji Prewencji KP w Żmigrodzie zatrzymali Patryka O. lat 18 i Michała Ś lat 17 (obaj zam. Korzeńsko), którzy doprowadzili do stanu bezbronności, bijąc pięściami po twarzy, kopiąc po żebrach i brzuchu Sebastiana K. lat 33 (zam. Korzeńsko), następnie ukradli pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie 370zł i paczkę papierosów. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala w Trzebnicy. Zatrzymanych osadzono w PDOZ w Trzebnicy. W miejscu zdarzenia była pełniona służba patrolowa.

Statystyka styczeń:
- zatrzymano 14 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, z tego 10 o charakterze kryminalnym;
- zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących; - zatrzymano 1 nieletniego, który popełnił czyn karalny;
- wystawiono 34 mandaty.


Kolejny obfity rok pracy KP w Żmigrodzie za nami
10 lutego b.r. o godz. 10.00 na posterunku Komendy Policji w Żmigrodzie odbyło się spotkanie podsumowujące pracę żmigrodzkiej policji w 2010 roku. W spotkaniu tym wzięły udział ważne persony naszej gminy i powiatu, m.in. Burmistrz Gminy Żmigród - Robert Lewandowski, Komendant KPP w Trzebnicy - Maciej Kucharki, z-ca prokuratora rejonowego w Trzebnicy - Tadeusz Bratkowski, żmigrodzcy funkcjonariusz policji i oczywiście komendant KP w Żmigrodzie - Paweł Olszewski oraz z-ca - Jarosław Sobolewski. Zaproszeni zostali również przedstawiciele Nadleśnictwa Żmigród i Służby Ochrony Leśnej.
Przedstawiono w formie prezentacji zadowalające i niewątpliwe efektywne wyniki pracy policji w minionym roku. Goście w przemówieniach dziękowali naszym strażnikom prawa i porządku za ciężką pracę, jaką wkładają dzień w dzień, by nam żyło się bezpieczniej. Życzono także dalszych sukcesów w aktywnej działalności żmigrodzkiej policji. Podkreślona została bardzo dobra współpraca policji z samorządem.

A. Krystaszek

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.