nr 09 (309)   wrzesień 2017

Harcerska Akcja Letnia za nami

Harcerska Akcja Letnia 2017 za nami. W tym roku obóz odbywał się w Lginiu, a wzięło w nim udział ponad trzystu uczestników z Hufca Powiatu Trzebnickiego.

Tegoroczny obóz odbywał się w dniach od 1 do 16 lipca i jak co roku nie zabrakło oryginalnych tematyk. Tym razem uczestnicy wcielali się w role: Galów Asterixa i Obeliksa, magów ze szkoły Harrego Pottera, powstańców z Powstania Warszawskiego, samurajów z dalekiego wschodu, żołnierzy z wojsk specjalnych czy chociażby leśnych ludzi. Funkcje komendantów poszczególnych podobozów pełnili: pwd. Hanna Grobelna, pwd. Łukasz Żukowski, pwd. Adam Nowak, hm. Paulina Muszyńska, pwd. Marta Trawińska i phm. Adrian Opałka. Poza codziennym życiem obozowym nie zabrakło także chrztów, ślubów oraz wędrówek dalszych i tych bliższych. Nad całością jak zawsze czuwała świetnie wyszkolona kadra instruktorska z Hufca Powiatu Trzebnickiego pod przewodnictwem Komendanta Hufca - hm. Mirosława Uruskiego, a także obsługa medyczna, kucharska i kwatermistrzowska. Tak wielkie przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia finansowego władz samorządowych gminy Żmigrod, Prusice, Milicz i Zawonia oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, którym za pomoc składamy serdeczne podziękowania.

A już od września startuje kolejny rok harcerski, w którym na harcerzy czekają kolejne wyzwania.

Z harcerskim pozdrowieniem czuwaj!

pwd. Grzegorz Uram

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.