nr 09 (309)   wrzesień 2017

Żmigrodzianie upamiętnili 73. rocznicę Powstania Warszawskiego

73. rocznica Powstania Warszawskiego przypadła1 sierpnia. Z tej okazji Młodzieżowa Rada Miejska w Żmigrodzie zorganizowała wykład pt. „Decyzja ostateczna”.

1 sierpnia sala widowiskowa Zespołu Placówek Kultury przyciągnęła liczne grono mieszkańców gminy Żmigród, miłośników historii, nauczycieli oraz przede wszystkim młodzieży. Na prelekcji dr Andrzeja Olejniczaka uczestnicy mieli doskonałą okazję, aby ze szczegółami przeanalizować sytuację Polaków, powstańców oraz władz polskich, a także samemu zastanowić się nad słusznością decyzji o wybuchu powstania.

Wykład był drugą tego typu lekcją historii, zorganizowaną przez żmigrodzką młodzież, która po raz kolejny pokazała, że poza pogonią za nowinkami, jakie niesie świat, potrafi również spojrzeć za siebie i zastanowić się nad historią swoich przodków.

Miejmy nadzieję, że taki sposób przekazywania wiedzy o swoim kraju, stanie się cykliczny i cieszył się będzie coraz większym zainteresowaniem.

Marcin Ławniczak

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.