nr 09 (309)   wrzesień 2017

Niezwyczajna wycieczka rowerowa z fabułą

Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy zaprasza na wycieczkę rowerową, która odbędzie się 10 sierpnia 2017 r. (niedziela) w godz. 11.00 - 15.00. Start i meta: Zespół Pałacowo - Parkowy w Żmigrodzie.

Koszt udziału: osoba 25 zł, dzieci 5-11 lat - 10 zł, dzieci poniżej 5 lat - za darmo. W cenie: przewodnik oraz niespodzianki fabularne na trasie. Do biletów po 25 zł: przewodnik rowerowy, dla dzieci gadżety. Prowiant we własnym zakresie. Dzieci wyłącznie w kaskach i z opiekunami. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zgłoszenia i przedpłata: wzgorzaidolina@gmail.com, tel. 503740344. Pierwsze 25 osób, które opłacą udział, otrzymają koszulkę lub torbę z logo Dolnośląskiej Krainy Rowerowej.

Trasa biegnie drogami leśnymi oraz gminnymi o niskim natężeniu ruchu: Żmigród - grodzisko Żmigródek - Stawy Jelenie - rezerwat Olszyny Niezgodzkie - Ruda Żmigrodzka - staw Jamnik - Żmigród.

Ruszymy przez stawy i lasy, będziemy mogli zatem poobserwować ptaki na stawach i przejechać się wśród wielu ciekawych okazów drzew. Wśród bagien Olszyn Niezgodzkich być może spotkamy samego Króla Olch. Niebezpieczny to i złośliwy władca, który potrafi zamienić w drzewo, jeśli ktoś mu się nie spodoba. Chciałby, by olchy zarosły wszystkie stawy, dlatego między nim, a władcą stawów, Królem Orłanem, panuje Niezgoda. Może jednak uda się nam wyjść cało i nie wpadniemy w szpony Drzewaków. Na pewno zobaczymy wiele ciekawych i nieznanych miejsc, jak choćby gród samego Żmija.

Zapraszamy!

Marta Kamińska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.