nr 10 (310)   październik 2017

Żmigrodzki Bal Smoka 2018

Kolejna, dziesiąta edycja Gali Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu i Żmigrodzkiego Balu Smoka, odbędzie się w sobotę 27 stycznia 2018 roku. Już teraz warto zapisać sobie w kalendarzu na przyszły rok ten termin. Gwarantujemy karnawałową zabawę przy doskonałym zespole, bogate menu i liczne atrakcje oraz emocje, które towarzyszą wręczaniu dorocznych, żmigrodzkich nagród smoka sukcesu. Tradycją stało się, że imprezę prowadzi co roku znana postać ze świata filmu, sceny teatralnej lub kabaretowej. Bo wyjątkowi żmigrodzianie zasługują na wyjątkową oprawę uroczystości ich honorującej. Byli już z nami m.in. Stanisław Szelc i Jerzy Skoczylas z kabaretu „Elita”, Krzysztof Piasecki, Zbigniew Zamachowski, Robert Rozmus, Michał Milowicz, a gwiazdą najbliższej edycji będzie... Im bliżej balu, tym więcej kart będziemy odsłaniać.

Żmigrodzki Bal Smoka ma też jeszcze jeden, ważny wymiar. Podczas wydarzenia zbierane są środki finansowe na pomoc mieszkańcom naszej gminy, którzy cierpią w wyniku chorób i nieszczęśliwych wypadków. Wszystkie pieniądze przekazywane są dla jednej osoby, wybranej z pomocą przedstawicieli m.in. Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Publicznego Zespołu Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego czy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Cenne będą też państwa podpowiedzi, bo wiele jest osób potrzebujących, które nie korzystają, bądź korzystać nie mogą z instytucjonalnych form pomocy, a ze swoim nieszczęściem starają się poradzić sobie sami. Często pozostają na uboczu, wstydzą się niejednokrotnie o pomoc prosić.

Gala Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu to podsumowanie prac kapituły przyznającej nagrody w sześciu kategoriach: biznes, sport i turystyka, kultura i oświata, działalność społeczna, rolnictwo, kapituła może także przyznać nagrodę specjalną. Dla porządku dodajmy, że wyboru nominowanych i laureatów dokonuje kapituła w składzie: Jan Czyżowicz, przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie, Tadeusz Marek - żmigrodzki biznesmen, Mirosław Uruski - Komendant Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego, Daniel Długosz - współwłaściciel i wydawca NOWej Gazety Trzebnickiej, ks. Romuald Paszczuk - proboszcz parafii Św. Trójcy w Żmigrodzie, Henryk Fita - jeden z najlepszych rolników w naszym kraju, Małgorzata Kosińska - przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie. Trzej nominaci w każdej kategorii, prezentowani są dwa tygodnie przed balem na żmigrodzkiej stronie internetowej, portalach społecznościowych i w NOWej Gazecie Trzebnickiej. Wybranych spośród nominatów laureatów każdej kategorii, poznamy dopiero podczas gali. Nominacji nie ma w przypadku nagrody specjalnej: tu wybierana jest jedna osoba, która statuetkę Żmigrodzkiego Smoka Sukcesu, podobnie jak wszyscy laureaci, odbierze podczas gali 27 stycznia.

Zapraszamy Państwa do zgłaszania swoich kandydatów do żmigrodzkiej nagrody w każdej z kategorii. Będziemy wdzięczni za przynajmniej krótkie uzasadnienie swojego typu. Na zgłoszenia czekamy do 20 października 2017 roku. Będą one cennym materiałem i pomocą podczas obrad kapituły, co udowodniły już lata ubiegłe.

Swoje typy prosimy przesyłać drogą mailową: promocja@zmigrod.com.pl (w temacie wiadomości wpisujemy „SMOK SUKCESU 2017”), można dostarczyć je w formie papierowej pocztą lub osobiście:

Urząd Miejski w Żmigrodzie
Pl. Wojska Polskiego 2-3
55-140 Żmigród
(i tu też prosimy o dopisek „SMOK SUKCESU 2017”)

W najbliższych miesiącach przekazywać będziemy kolejne szczegóły odnośnie Balu Smoka. Zapraszamy do wspólnej zabawy, przy okazji której możemy komuś realnie pomóc.

Edyta Grzybkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.