nr 11 (311)   listopad 2017

10 lat "Dobrej Duszy"

W piątkowe popołudnie, 29 września 2017 roku, odbyła się uroczysta kolacja celebrująca 10-lecie powstania Fundacji dla Kobiet „Dobra Dusza”. Na święto przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie Jan Czyżowicz, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy, przyjaciele fundacji: współpracownicy, prelegenci oraz pacjenci.

Prezes Fundacji Beata Szalińska - Krawczyk powitała wszystkich zebranych i opowiedziała o historii powstania organizacji. Wspominała czas, w którym Fundacja ewaluowała, podkreślając także pomoc osób, których spotykała na swej drodze.

W ciągu 10 lat Fundacja, której misją jest działanie na rzecz wspierania kobiet, szczególnie tych, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, zdrowotnej, zawodowej i rodzinnej, przeprowadziła w społeczności lokalnej szeroko rozumiany program wsparcia osób w kryzysie psychicznym oraz program dla osób z doświadczaniem choroby onkologicznej. Ponadto organizowała cyklicznie Żmigrodzką Konferencję Onkologiczną, Akademię Zdrowego Żywienia, Żmigrodzki Punkt Informacyjno-Konsultacyjny (porady psychologiczno-edukacyjne, grupy wsparcia dla osób chorych), zajęcia relaksacyjno-ruchowe dla osób starszych i chorych, warsztaty edukacyjno-wspierające dla osób bezrobotnych, wykluczonych zawodowo, warsztaty interpersonalne, konsultacje indywidualne i grupowe dla osób onkologicznych oraz edukację młodzieży z zakresu zdrowego odżywiania jako profilaktyka zdrowotna w leczeniu i przeciwdziałaniu chorobom nowotworowym.

 • Bardzo się cieszę, że możemy współpracować i wspierać tak szczytną działalność na rzecz żmigrodzkiej społeczności lokalnej. Gratuluję całej Fundacji oraz życzę dalszego rozwoju - powiedział burmistrz Robert Lewandowski. Miłe słowa skierował także w kierunku jubilatów Jan Czyżowicz, podkreślając motto działalności Fundacji w nawiązaniu do logo - Wasze logo anioła ze złamanym skrzydłem jest przesłaniem dla innych niosącym nadzieję. Każdy z nas może być takim „aniołem”, a Wy tym „aniołom” niesiecie dobro po to. by skrzydło odrosło, by można było cieszyć się życiem na nowo - podkreślał.
 • Jesteśmy bardzo zadowoleni z działalności Fundacji, co roku życzymy sobie, by Fundacja prosperowała na tym samym poziomie, nie musi być lepiej - ze wzruszeniem opowiadała Beata Szalińska - Krawczyk - Dziękuję wszystkim, którzy nam w jakikolwiek sposób pomagają, dziękuję pracownikom Fundacji, pacjentom, wszystkim naszym „dobrym duszom”.

  Wioletta Owczarek

 • spis treści

  menu

   
   
   
  Wiadomości Żmigrodzkie
  rss wykonanie
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.