nr 11 (311)   listopad 2017

Uroczysta intronizacja relikwii św. Ojca Pio w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Powidzku

W niedzielę 1 października 2017r. w parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Powidzku odbyła się uroczysta liturgia intronizacji relikwii pierwszego stopnia Św. Ojca Pio, pochodzących ze stygmatów kapłana z Pietrelciny.

Uroczystej intronizacji relikwii dokonał ojciec Roman Rusek - krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio, przy współudziale księdza proboszcza Damiana Woźniaka. W zgromadzeniu liturgicznym wzięli także udział zaproszeni goście: Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki, Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żmigrodzie Jan Czyżowicz.

Uroczystość uświetnił doniosłym śpiewem chór parafialny, a także strażacy i Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku, którzy przybyli z pocztami sztandarowymi. Na zakończenie uroczystości wierni ustawili się w długiej kolejce, by móc ucałować relikwie świętego Ojca Pio.

Dla naszej parafii obecność relikwii św. Ojca Pio jest wielkim darem Bożej Opatrzności, a także wyróżnieniem, zaszczytem i radością. Relikwie świętego będą uobecnieniem wśród nas jego świętej osoby. Czujemy się wyróżnieni, że to właśnie nasza parafia jako jedyna w powiecie posiada relikwie tak wielkiego świętego jakim jest św. Ojciec Pio.

Sylwia Sułek-Balcerzak

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.