nr 11 (311)   listopad 2017

Finał dolnośląskiego etapu konkursu literackiego "List do Taty"

Uczennica kl. Vb Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku, Hanna Grudniewska została laureatką dolnośląskiego konkursu literackiego „List do Taty”, któremu patronowało Biuro Senatorskie Jarosława Dudy, senatora RP. Spośród ponad 200 listów, jakie nadesłali uczniowie szkół dolnośląskich, komisja wybrała emocjonalny list Hani, który wzruszył członków jury. "Piszę do Ciebie, chociaż wiem, że tego nie przeczytasz, bo żaden listonosz nie przynosi listów do nieba. Tak bardzo chciałabym Ci powiedzieć, że Cię kocham i tęsknię(...)"

Uczennica została wyróżniona zaszczytnym I miejscem i reprezentowała nasz region w Wielkiej Ogólnopolskiej Gali Finałowej w Warszawie w siedzibie Senatu RP.

Pan senator, Jarosław Duda, zaprosił laureatkę konkursu wraz z opiekunem, Violettą Niemiec- Karlik, dyrektora szkoły Jerzego Siudę oraz pozostałą trójkę uczestników konkursu z naszej szkoły ( Dobrosława Tadeusiak, Wiktoria Wojda i Miłosz Karlik) na spotkanie 11 października br. w Biurze Senatorskim we Wrocławiu. Wszyscy uczniowie i nauczycielka otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dyplom uznania dla szkoły został także złożony na ręce dyrektora. Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze, dzięki życzliwości gospodarzy - Pana senatora, Jarosława Dudy oraz Pani Małgorzaty Połap. Cieszymy się na kolejne spotkanie, tym razem w Warszawie, gdzie oprócz uczestnictwa w Ogólnopolskim Finale Konkursu, zwiedzimy Parlament, a uczennica z opiekunem w ramach nagrody spędzi też czas w Centrum Nauki Mikołaja Kopernika.

Serdecznie gratulujemy Hani Grudniewskiej sukcesu i życzymy, by nadal sięgała po laury.

Violetta Niemiec-Karlik

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.