nr 11 (311)   listopad 2017

Projekt Leśna Akademia Sportu

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Powidzku wzięli udział w projekcie edukacyjnym Leśnej Akademii Sportu, który był przeznaczony dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Projekt realizowany był w okresie dwóch miesięcy czerwca i września. Służył przede wszystkim zwiększeniu aktywności fizycznej oraz popularyzacji pozytywnego nastawienia do sportu związanego z lekkoatletyką. W dwunastu zajęciach treningowych ukierunkowanych na biegi przez płotki, skoki wzwyż i w dal oraz rzuty oszczepem, dyskiem i piłką lekarską brało udział 17 uczniów z klas IV-VI. Do realizacji tych zajęć wykorzystano sprzęt lekkoatletyczny pozyskany w ramach tego projektu. Jedne z cyklu zajęć odbyły się w formie rajdu terenowego (rowerowego) w kompleksie leśnym Doliny Baryczy. Uczestnicy tej rowerowej wycieczki pokonali około 30 km.

Zwieńczeniem aktywności lekkoatletycznej był udział w Olimpiadzie Sportowej, która odbyła się 05.10.2017 r. w Hali Olimpia w Górze. Podczas olimpiady uczniowie spotkali się z Mistrzami Lekkiejatletyki: Sebastianem Chmarą - Halowym Mistrzem Świata w dziesięcioboju nowoczesnym, Wiceprezesem Polskiego Związku Lekkoatletycznego, Pawłem Januszewskim - Mistrzem Europy w biegu na 400m przez płotki i Pawłem Czapiewskim - Halowym Mistrzem Europy w biegu na 800 m.

W ramach olimpiady odbył się mini quiz poprzedzony filmem i prezentacją o lekkoatletyce. Następnie odbyło się oficjalne otwarcie poprzez zapalenie znicza i odczytanie apelu olimpijskiego. Kolejnym punktem imprezy była rozgrzewka poprowadzona przez obecne gwiazdy sportu a po niej ćwiczenia indywidualne z mistrzami w formie obwodu ćwiczebnego. Najbardziej oczekiwaną częścią olimpiady była rywalizacja sportowa szkół w biegu sztafetowym. Do konkurencji biegowej przystąpiło 8 reprezentacji szkół z klas IV-VI (po 2 dziewczynki i dwóch chłopców z każdej klasy). Bieg odbywał się po obwodzie boiska do piłki ręcznej w dwóch turach, liczył się czas biegu całej sztafety.

Nasz zespół w składzie: BANAŚ NIKOLA, PIRÓG MAŁGORZATA, GÓRSKI FILIP, KUPIS STANISŁAW, BOCIANOWSKA MAJA, MATYJA ALEKSANDRA, TARGONI KACPER, DOMINIK MĄDRY, KWIECIEŃ SARA, BARACZ PAULINA, WOJDA JULIA, TATAREK JAKUB, BRONOWICKI MICHAŁ potwierdził bardzo dobrą dyspozycję lekkoatletyczną zdobywając złoty medal olimpijski Leśnej Akademii Sportu. Oprócz zawodników z klas IV-VI naszą szkołę reprezentowali także uczniowie z klasy VII: BANAŚ SZYMON, SPECHT SANDRA, MICHALCZEWSKA MARTYNA, MICHALAK NIKOLA. W ramach nagród nasza drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar oraz nagrody rzeczowe (koszulkę z logo LAS z autografami mistrzów, worek na buty, bidon). Wszyscy zawodnicy w ramach poczęstunku otrzymali pyszne kanapki i wodę.

Projekt bardzo dobrze przygotowany i przeprowadzony zarówno przez organizatorów jak i naszą gminę, która wspiera takie inicjatywy sportowe pobudzające aktywność ruchową.

Paweł Bybel - koordynator projektu

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.