nr 11 (311)   listopad 2017

Szkoła promująca Ekorozwój

We wtorek 24 września br. uczniowie Szkoły Podstawowej pod opieką Joanny Czajkowskiej uczestniczyli w uroczystej gali, podsumowującej działania w ramach Dolnośląskiej Sieci Szkół Promujących Ekorozwój. Organizatorem konferencji był Dolnośląski Kurator Oświaty, a przedsięwzięcie objęto honorowym patronatem Wojewody Dolnośląskiego.

Oprócz zaproszonych dyrektorów szkół będących w Dolnośląskiej Sieci Szkół

Promujących Ekorozwój oraz szkolnych koordynatorów wraz z reprezentacją uczniów,

w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Dolnośląskiego Forum Edukacji Ekologicznej, Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, Ligi Ochrony Przyrody.

Podczas uroczystości nastąpiło podsumowanie i nagrodzenie szkół za podejmowane działania na rzecz edukacji ekologicznej. W VI edycji Sieci Szkół Promujących Ekorozwój udział wzięło 21 placówek oświatowych, z czego tylko trzy z nich otrzymały tytuł Lidera Edukacji Ekologicznej. Miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego została wyróżniona za realizację projektu "365 Odkryć Doliny Baryczy". Projekt realizowany był przez dwa lata, a jego główną ideą było poszerzenie wiadomości uczniów o środowisku leśnym oraz ochronie ekologiczno-przyrodniczej obszarów Doliny Baryczy.

Cieszymy się, że aktywny udział żmigrodzkich uczniów i ich nauczycieli na rzecz środowiska jest doceniony, dlatego też bogatsi o zdobyte doświadczenia, w nowym roku szkolnym będziemy realizować kolejne przedsięwzięcia.

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.