nr 11 (311)   listopad 2017

Las wita jesiennie – już robi się sennie

Jesień jest porą roku niezbyt lubianą przez dzieci. Dni są coraz krótsze, zimniejsze i mgliste. W tym tygodniu mamy jednak złotą jesień, pełną słońca i ciepłych dni.

Dzieci z Punktu Przedszkolnego Bajka przy Szkole Podstawowej w Barkowie uczą się teraz o lesie i jego mieszkańcach. Jako że w pobliżu szkoły nie ma lasu, do którego moglibyśmy wybrać się na wycieczkę część lasu przyszła do nas....

Wychowawczyni przygotowała leśną ścieżkę sensoryczną. Składała się ona z mchu, szyszek, kasztanów, żołędzi, leśnych gałązek liściastych i iglastych, liści i ściółki leśnej. Dzieci chodziły po niej oczywiście na boso :).

Chodzenie po takiej ścieżce rozwija motorykę dużą, równowagę i koordynację ruchową, stymuluje receptory znajdujące się w stopach, a co najważniejsze pozwala dziecku rozwinąć wyobraźnię dotykową.

Wszyscy byli bardzo przejęci leśną ścieżką i każdy ją z powodzeniem pokonał. Dzieci już zdradziły, że liczą na więcej tego typu atrakcji.

Anna Mularczyk-Szeniawska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.