nr 11 (311)   listopad 2017

Co słychać u podopiecznych ŚDŚ "Pałacyk"?

Minione dwa miesiące były dla podopiecznych ŚDS „Pałacyk” czasem niezapomnianych spotkań, imprez, ale także okresem wytężonej pracy.

Podopieczni ŚDS mieli okazję uczestniczyć w VIII Pielgrzymce i Pikniku Integracyjnym Osób Niepełnosprawnych i ich rodzin w Henrykowie. Głównym punktem wyjazdu była msza św. odprawiona pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Potem uczestnicy udali się na poczęstunek i część artystyczną. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą i piknikiem.

Następnie 15 września uczestnicy „Pałacyku” wzięli udział w inauguracji wrocławskich Dni Seniora 2017 i uczestniczyli w niecodziennym Marszu Kapeluszy.

Z kolei w dniach od 18 do 20 września Anna Sierakowska, jedna z podopiecznych ŚDS wyruszyła w ,,Podróż marzeń” do Warszawy. Wycieczka była nagrodą za zajęcie I miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,, Rodzina w moich oczach” w kategorii rysunek i grafika. Konkurs zorganizowany był przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

We wrześniu w ośrodku wsparcia odbył się dzień konkursów i zagadek muzycznych. W pracowniach plastycznych powstały także prace na konkurs PEFRON pt. „Moja ojczyzna”.

25 września w Bibliotece Miejskiej w Żmigrodzie odbyła się wystawa prac wykonanych w ramach Projektu Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ,,Czy jest coś za....”. Prace wykonane zostały na zajęciach plastycznych prowadzonych przez panią Renatę Gilowską-Mazur .W zajęciach uczestniczyli podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy Pałacyk oraz Seniorzy z Klubu Seniora ,,Pałacyk”.

Z kolei 26 września po raz XVIII odbyły się Biegi Przełajowe Baszta 2017. Na hali sportowej w imprezie udział wzięło ponad 250 osób. Zmagania sportowe były bardzo zacięte, a tegorocznym zwycięzcą został ŚDS z Góry. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i dyskoteką w Zespole Placówek Kultury.

18 października odbył się wyjazd do Strzelina na kabareton połączony z jubileuszem 10-lecia istnienia Ośrodka Wsparcia-ŚDS w Strzelinie.

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.