nr 11 (311)   listopad 2017

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie

W piątek, 20 października w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Dzieciom w tym ważnym dla nich dniu towarzyszyli rodzice, nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście.

Każdy z nas chyba pamięta dzień, w którym uroczyście stał się „pełnoprawnym” uczniem. Jest to z całą pewnością bardzo ważne wydarzenie, zarówno dla uczniów, jak i ich rodziców, którzy z przejęciem obserwowali swoje pociechy, gdy odświętnie ubrane pojawiły się w sali widowiskowej Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie, gdzie odbyła się uroczystość.

W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły, Dorota Jakusztowicz, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej. Z kolei Burmistrz Gminy Żmigród, Robert Lewandowski, życzył nowym uczniom wielu sukcesów oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Pierwszoklasiści, przygotowani pod kierunkiem swoich wychowawców, z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Po programie artystycznym dyrekcja szkoły wraz z burmistrzem, Robertem Lewandowskim, uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(...) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(...)”.

Miłym akcentem na zakończenie było wręczenie wszystkim pierwszoklasistom pamiątkowych dyplomów oraz słodkich upominków.

Poniżej link do wszystkich zdjęć:
photos.google.com/share/...

Joanna Czajkowska

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.