nr 08 (320)   sierpień 2018

Program Dobry Start

1 zdjęcieSzanowni Rodzice i Opiekunowie!

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żmigrodzie uprzejmie informuje, że 1 czerwca 2018 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu ,,Dobry start''. Program będzie realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie, Pl. Wojska Polskiego 5.
W ramach programu „Dobry start” osoby uprawnione będą mogły otrzymać jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł w związku z rozpoczęciem roku szkolnego przez dziecko lub osobę uczącą się.

Prawo do świadczenia „Dobry start” ustala się na wniosek.

Wnioski będzie można składać od dnia 1 lipca 2018 r. w formie elektronicznej za pośrednictwem:
 • portalu informacyjno-usługowego emp@tia,
 • systemów teleinformatycznych banków.

  Wnioski w formie papierowej będzie można składać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żmigrodzie od 1 sierpnia 2018 r.

  Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia „Dobry start” będą przyjmowane do dnia
  30 listopada danego roku. Wnioski złożone po upływie tego terminu pozostawia się bez rozpatrzenia.
  Świadczenie przysługuje bez względu na dochód rodziny. Świadczenie „Dobry start” przysługuje dzieciom uczącym się w szkole, co w rozumieniu przepisów rozporządzenia oznacza szkołę podstawową, dotychczasowe gimnazjum, szkołę ponadpodstawową i dotychczasową szkołę ponadgimnazjalną, szkołę artystyczną, w której jest realizowany obowiązek szkolny lub nauki,
  a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.

  UWAGA! Program nie obejmuje:
 • dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu i w tzw. „zerówce” prowadzonej w szkole,
 • studentów,
 • uczniów szkół policealnych i uczniów szkół dla dorosłych.

  Ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje w terminie 2 miesięcy, licząc od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami, przy czym w przypadku wniosków o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” złożonych wraz z dokumentami w lipcu lub sierpniu, ustalenie prawa do w/w świadczenia oraz wypłata przysługującego świadczenia następuje nie później niż do dnia 30 września.

  Akt prawny:

  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu „Dobry start” (Dz. U. z 2018r. Poz.1061).

  Beata Sułkowska
  GOPS w Żmigrodzie

 • spis treści

  menu

   
   
   
  Wiadomości Żmigrodzkie
  rss wykonanie
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.