nr 09 (321)   wrzesień 2018

Trwa budowa drogi rowerowej na odcinku Osiek - Książęca Wieś

2 zdjęciaRozwój dróg rowerowych w Gminie Żmigród trwa. Postępy prac widać z każdym kolejnym dniem. Aktualnie w budowie jest odcinek Osiek-Książęca Wieś.

Trasa drogi poprowadzona zostanie przez tereny cenne przyrodniczo, bogate w atrakcje turystyczne oraz ciekawe miejsca pod względem krajobrazowym. Droga w Gminie Żmigród będzie przebiegała od miejscowości Osiek przez miejscowość Książęca Wieś do granicy Gminy Żmigród z Gminą Trzebnica.

Od miejscowości Osiek droga rowerowa wkracza w Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” oraz Obszary NATURA 2000. Tuż przy planowanym początku trasy zaprojektowano miejsce postoju dla rowerzystów z dodatkowym parkingiem na samochody. Dzięki temu turyści przyjeżdżający na teren Doliny Baryczy samochodem, będą mogli zostawić w bezpiecznym miejscu pojazd i przesiąść się na rower.

Od miejscowości Osiek droga prowadzi do malowniczej miejscowości Książęca Wieś. Tutaj również zaprojektowano miejsce postoju dla rowerzystów. Tuż za Książęcą Wsią droga rowerowa wchodzi do lasu, prowadzącego do Gminy Trzebnica i Gminy Milicz.

Wykonawcą drogi rowerowej Osiek - Książęca Wieś o długości 4,68 km jest Firma Grupa POS-BET Sp. z o.o. z Wrocławia. Droga rowerowa o szerokości 2 metrów wykonana będzie w nawierzchni betonowej.
Wartość podpisanej umowy wynosi 2 275 500,00 zł a Gmina Żmigród pozyskała na realizacje zadania 85 % dotacji unijnej.

Zgodnie z podpisaną umową budowa drogi powinna zakończyć się do końca września 2018 r.

Paweł Pilarski

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.