nr 09 (321)   wrzesień 2018

Wakacyjne wyjazdy z ZPK

4 zdjęciaWakacyjne wyjazdy przeznaczone SA dla najmłodszych żmigrodzian. I jak co roku, chętnie korzystali oni z oferty ZPK.

W ramach tych działań 25 lipca wybrano się na górę Ślężę. Uczestnicy zaczęli wejście od strony przełęczy TĄPADŁA. Trasa bardzo piękna, ciekawa, po drodze mijano ciekawe skupiska kamieni oraz starożytne rzeźby kultowe. Po około 2 godzinach wspinaczki z małymi przerwami wszystkim udało się wejść na 718 m. n. p. m. Po wejściu na szczyt zwiedzono kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny wraz z jego podziemiami oraz podziwiano piękne panoramy z wieży widokowej. Po zregenerowaniu sił ruszono w drogę powrotną, która trwała znacznie krócej niż wejście. W drodze do domu nie zabrało wizyty w MC Donalds, co zostało nagrodzone przez wielkie uśmiechy dzieci. Wszyscy byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi po bardzo ciekawej przygodzie.

Natomiast 14 sierpnia zwiedzano Zamek Książ. Pod opieką przewodnika pononano trasę "Od Piastów do tajemnic II wojny światowej". Przewodnik zapoznał uczestników z bogatą historią zamku, szczególną uwagę skupił na ostatniej prawowitej właścicielce - księżnej Daisy. Duże wrażenie zrobiły na wszystkich bogato wyposażone sale i komnaty: Sala Maksymiliana, Salon Biały, Salon Zielony, Salon Zielony, Salon Włoski. Następnie udano się do tunelu z okresu II wojny światowej, który został wykuty na głębokości aż 15 m pod zamkiem. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w palmiarni, w której znajduje się roślinność reprezentującą florę różnych stref klimatycznych i różnych kontynentów. Szczęśliwi i troszkę zmęczeni uczestnicy udali się w drogę powrotną do Żmigrodu.

Marta Lewandowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.