nr 09 (321)   wrzesień 2018

6. edycja VAGDAY Żmigród przechodzi do historii!

2 zdjęciaPowoli staje się tradycją, że na przełomie lipca i sierpnia, żmigrodzki Zespół Pałacowo-Parkowy zostaje w całości przejęty przez motoryzacyjnych pasjonatów. W szczególności tych, którzy uwielbili sobie auta z niemieckiego koncernu Volkswagen Aktiengesellschaft - m.in. Volkswagen, Audi, Seat i Skoda, ale i nie tylko. W tym roku uczestnicy mogli zajmować swoje miejsca na parkingu od godziny 9.00. Do Żmigrodu przyjechała chmara samochodów z różnych zakątków Polski. Poziom imprezy rośnie z roku na rok. Pojawia się coraz więcej aut ciekawych, nietuzinkowych, gustownie zmodyfikowanych oraz tych klasycznych, zachowanych w nienagannym stanie.

O godz. 11.00 dokonano oficjalnego otwarcia zlotu. Wśród atrakcji zaproponowanych przez organizatorów znalazły się m.in.: prezentacje aut, quiz motoryzacyjny, wywiady z właścicielami pojazdów, wyścig kajakiem na czas oraz zmagania w rzucie filtrem powietrza. Dodatkowo odbyło się „strasznie Żmigrodzkiego Smoka”, czyli rywalizacja na najgłośniejszy dźwięk wydechu auta oraz „air battle”, pojedynek samochodów wyposażonych w pneumatyczne zawieszenie, których właściciele z ograniczoną ilością czasu i w rytm dźwięków musieli zaprezentować możliwości swojego pojazdu. Na scenie pojawiła się również ekipa Funky Boogie Crew, serwując publiczności pokaz elementów kultury hip-hop: beatbox i breakdance.

Po licznych konkursach i pokazach, o godz. 17.30, przyszedł czas na wybór najciekawszych aut 6. edycji VAGDAY. Właścicielom wyjątkowych samochodów przyznano wyróżnienia, nagrodę główną TOP OF VAGDAY oraz nagrody specjalne, ufundowane przez sponsorów i partnerów. Przez cały czas trwania imprezy, zbierane były fundusze na dalsza rehabilitację Dawida Pytlińskiego - żmigrodzianina, który kilka lat temu uległ wypadkowi. Impreza trwała do późnych godzin popołudniowych.

Organizatorzy raz jeszcze składają ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego przedsięwzięcia i już dziś zapraszają na 7. edycje VAGDAY Żmigród.

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.