nr 04 (327)   kwiecień 2019

Podsumowanie działalności Klubu Integracji Społecznej

3 zdjęciaW środę 27.02.2019 odbyło się uroczyste podsumowanie działalności Żmigrodzkiego Klubu Integracji Społecznej „Żmigrodzki KIS”. Działania klubu realizowane były w ramach projektu „Kompleksowe wsparcie osób oddalonych od rynku pracy w procesie aktywizacji zawodowej i społecznej w gminie Żmigród”, który na naszym terenie realizowała Fundacja "Merkury" wraz z Fundacją Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Projekt wspierał Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żmigrodzie oraz Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy filia w Żmigrodzie.
Przez rok uczestnicy klubu brali udział w takich zajęciach jak: trening kompetencji społecznych, doradztwo zawodowe, pośrednictwo pracy, poradnictwo prawne i psychologiczne, grupa wsparcia, szkoła rodzica, zdrowa porcja wiedzy. Łącznie ze wsparcia skorzystało 28 osób. Część uczestników uczestniczyła także w kursach zawodowych - 9 osób otrzymało kwalifikacje w zawodach: opiekun osób starszych, stylistka paznokci, operator wózków widłowych.
Podczas spotkania uczestnicy z rąk burmistrza Roberta Lewandowskiego i Marty Sys członka zarządu Fundacji Merkury otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz certyfikaty potwierdzające nabyte kwalifikacje zawodowe. Nie zabrakło również refleksji i podsumowań. Większość uczestników zgodnie stwierdziła, że projekt przyczynił się do wzmocnienia poczucia ich własnej wartości, pozwolił poszerzyć swoje horyzonty i znajomości oraz odnaleźć właściwą ścieżkę zawodową. Część osób rozpoczęła już pracę, a pozostali są na bardzo dobrej drodze żeby ją wkrótce rozpocząć. Ostatnim punktem spotkania było pamiątkowe zdjęcie oraz tort.

Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy i życzymy wszystkiego dobrego!

Projekt „Kompleksowe wsparcie osób oddalonych od rynku pracy w procesie aktywizacji zawodowej i społecznej w gminie Żmigród” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, RPO WD na lata 2014-2020,
Oś priorytetowa 9 Włączenie społeczne, Działanie 9.1 Aktywna integracja

Paulina Olczyk

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.