nr 04 (327)   kwiecień 2019

Żmigród pamięta! Uczciliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 zdjęcia1 marca w samo południe o godz. 12.00 Młodzieżowa Rada Miejska w Żmigrodzie zorganizowała krótki apel upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe szkół, organizacji, a także włodarze Gminy Żmigród oraz Powiatu Trzebnickiego. Nie zabrakło także przybyłych mieszkańców.

Tradycyjnie także odbył się wykład historyczny w wykonaniu przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej. O godz. 17.00 w sali kinowej ZPK Jerzy Rudnicki wyłożył temat: "Podziemie antykomunistyczne na Ziemiach Zachodnich 1945-1956"

Tego samego dnia mieszkańcy mogli także zobaczyć wystawę poświęconą pamięci ś.p. kapitana Ignacego Olczyka, żmigrodzianina - Żołnierza Nieznanego, bohatera, którego życie pozostało wierne dewizie: BÓG- HONOR- OJCZYZNA. Autorem wystawy, stojącej na żmigrodzkim Rynku, jest Paweł Becela. Zdjęcia i pamiątki udostępniła pani Agnieszka Biernat- wnuczka pana Ignacego Olczyka, a grafikę wykonała firma Power-Art.

Wioletta Owczarek

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.