nr 04 (327)   kwiecień 2019

I Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Trzebnickiego

2 zdjęcia14 marca 2019 roku odbyło się I Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych. W Ośrodku Kultury w Obornikach Śląskich pojawili się przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu powiatu trzebnickiego oraz przedstawiciele samorządów.

Tematem Forum była szeroko pojęta współpraca oraz wytyczenie kierunków działań w celu zwiększenia efektywności działań na rzecz społeczności lokalnej. Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego, Waldemar Weihs poprowadził wykład na temat współpracy z Narodowym Instytutem Wolności, przedstawiając organizacjom najważniejsze konkursy, jakie są ogłaszane przez wyżej wymienioną instytucję.

Podczas paneli dyskusyjnych rozmawiano o wadze działalności podmiotów ekonomii społecznej oraz o płaszczyznach współpracy samorządu z organizacjami.

Gospodarzem spotkania był Powiat Trzebnicki z Małgorzatą Matusiak - Starostą Powiatu Trzebnickiego na czele. Samorządy gminne powiatu trzebnickiego reprezentowali : Arkadiusz Poprawa - Burmistrz Gminy Oborniki Śląskie, Joanna Monastyrska- Sekretarz Gminy Żmigród, Jakub Bronowicki- Wójt Gminy Wisznia Mała.

Nie zabrakło także członków żmigrodzkich organizacji: Stowarzyszenia Złota Jesień Emerytów Rencistów i Inwalidów , Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społecznej im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Żmigrodzie, Żmigrodzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Towarzystwa Miłośników Ziemi Żmigrodzkiej oraz przedstawicieli Urzędu Miejskiego i Środowiskowego Domu Samopomocy „Pałacyk”.

Warto dodać, iż Andrzej Wiewióra-Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Społecznej im. Św. Jadwigi Śląskiej miał okazję zaprezentować działalność swojego stowarzyszenia, jako laureata nagrody Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych - Aktywni na 100%.

Ale to nie jedyny żmigrodzki akcent tego spotkania, bowiem całość Forum poprowadził żmigrodzianin Grzegorz Paryna, nasz redakcyjny kolega oraz pracownik Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie.

Wioletta Owczarek

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.