nr 04 (327)   kwiecień 2019

Co słychać u podopiecznych ŚDS "Pałacyk"?

3 zdjęcia20 lutego w ośrodku odbył się bal walentynkowo-karnawałowy, podczas którego, bawiliśmy się razem z naszymi gośćmi z ŚDS w Brzegu Dolnym. Tańców, uśmiechów oraz rozmów nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili, nikomu nie schodził uśmiech z twarzy. Na zabawę wybraliśmy same najnowsze przeboje disco polo wybrane przez uczestników. Zabawa miała również na celu integrację uczestników. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Każdy z gości mógł poczęstować się przepysznymi napojami i smakołykami przygotowanymi przez pracownię kulinarną.

Z kolei w poniedziałek 25 lutego, wybraliśmy się na rynek gdzie młodzież ze żmigrodzkich szkół zatańczyła Poloneza i Belgijkę.

Staropolskie przysłowie mówi „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Tak też było w naszym Domu, gdzie tego dnia, „dozwolone” było obżarstwo, a najbardziej popularnymi przysmakami były pączki oraz faworki - znane również jako chrusty. To właśnie cała góra chrustu przygotowana przez pracownię kulinarną, zniknęła równie szybko jak się pojawiła na stole. Ze świętem tym ponadto wiąże się pewien przesąd. Mówi się, że człowiekowi, który nie skusi się na ani jednego pączka, w dalszym życiu nie będzie się wiodło.
Jeden pączek to aż 200 kalorii, a to znaczy, że musielibyśmy biegać przynajmniej 20 minut, żeby go spalić. Jednak w tym dniu, nie przejmowaliśmy się kaloriami! Korzystaliśmy z radością!

Joanna Czajkowska

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.