nr 04 (327)   kwiecień 2019

Biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej

1 zdjęcieW dniach 22-24 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu odbył się biwak z okazji Dnia Myśli Braterskiej. W największym święcie harcerzy powstałym na pamiątkę urodzin Naczelnego Skauta Świata - Roberta Baden-Powella wzięło udział przeszło 300 harcerzy, wędrowników i zuchów z Hufca Powiatu Trzebnickiego. Nad całością czuwał II Szczep Drużyn im. Janusza Korczaka w Miliczu wraz z komendantką pwd. Julią Kłonowską. W piątek poza zakwaterowaniem i apelem rozpoczynającym odbyły się także zajęcia w pionach metodycznych, na których uczestnicy integrowali się w zabawach i tańcach. W sobotę harcerze udali się do pobliskiego lasu na grę o tematyce harcerskiej, podczas której rozwiązywali zagadki logiczne, tworzyli filmy biograficzne, ćwiczyli swoją celność i dokładność, poznawali nowe gry a także gotowali. Popołudniowe zajęcia ponownie odbyły się w pionach, natomiast blok wieczorny połączył ze sobą drużyny. Sobotnie zajęcia zakończyły się kominkiem z tradycyjną „Iskierką”. W niedzielny poranek harcerze i wędrownicy wzięli udział w mszy św. i uroczystym apelu kończącym biwak. Po biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej pozostały piękne wspomnienia i nadzieja, że wkrótce zobaczymy się ponownie na harcerskim szlaku. Czuwaj!

Komenda Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego a także wszyscy uczestnicy biwaku składają serdeczne podziękowania dla harcerzy z II Szczepu Drużyn im. Janusza Korczaka w Miliczu za organizację tak dużego i wymagającego biwaku, dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu za pomoc w organizacji, a także dla Burmistrza Gminy Żmigród za dofinansowanie realizowanego przedsięwzięcia.

Grzegorz Uram

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.