nr 04 (327)   kwiecień 2019

eRecepta w pzzla w Żmigrodzie

Pacjencie już dziś możesz uzyskać eReceptę w Publicznym Zespole Zakładów Lecznictwa Ambulatoryjnego w Żmigrodzie. W celu uzyskania recepty bezpośrednio na twój telefon komórkowy lub adres e-mail wystarczy posiadać Profil Zaufany i przy jego pomocy uzupełnić dane kontaktowe (adres e-mail i numer telefonu) na Internetowym Koncie Pacjenta.

Czym jest Profil Zaufany?

To narzędzie, dzięki któremu możesz potwierdzać swoją tożsamość w Internecie oraz składać podpis zaufany.

Jak założyć Profil Zaufany?

Wejdź na stronę profilu zaufanego albo na stronę ePUAP: https://pz.gov.pl/pz/index

Kliknij Zarejestruj się.

Wypełnij formularz.

Kliknij Zarejestruj się. W ten sposób złożysz wniosek o założenie profilu zaufanego.

Sprawdź, czy dobrze pamiętasz podany identyfikator i hasło - zaloguj się na stronie profilu zaufanego.

Idź do wybranego punktu potwierdzającego i potwierdź tam założenie profilu zaufanego. Masz na to 14 dni od złożenia wniosku. Szczegóły znajdziesz w sekcji Gdzie potwierdzić profil zaufany. Tożsamość możesz potwierdzić między innymi Urzędzie Gminy w Żmigrodzie.

Jeżeli nie zdążysz potwierdzić profilu zaufanego w ciągu 14 dni - zaloguj się na stronie profilu zaufanego i ponownie złóż wniosek.

Za każdym razem, gdy chcesz zalogować się na swoje konto profilu zaufanego, wybieraj opcję logowania Za pomocą hasła. Zaloguj się na swój profil zaufany.

Masz już Profil Zaufany co dalej?

Zaloguj się do Internetowego Konta Pacjenta (IKP) przy pomocy Profilu Zaufanego na pacjent.gov.pl i zweryfikuj swój numer telefonu oraz adres e-mail.

Teraz już gotowe. Będąc na wizycie poinformuj lekarza o tym, że chcesz uzyskać receptę w formie elektronicznej. Jeśli poprawnie wprowadziłeś dane do Internetowego Konta Pacjenta już w parę minut od wysyłki dostaniesz informację o kodzie recepty na swój telefon komórkowy lub podany adres e-mail.

Jak zrealizować eReceptę?

Wystarczy, że podasz w aptece swój numer PESEL i czterocyfrowy kod dostępu, a recepta zostanie zrealizowana.

Dyrektor PZZLA w Żmigrodzie lek. med. Ewa Skorecka

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.