nr 04 (327)   kwiecień 2019

Wielki Post - czas powrotu, czas budzenia naszych sumień

Sumienie - głos Boga w naszym sercu. Sumienie prawe, oblicze, dobre, niezafałszowane - sumienie naszej młodości, zanim zostało ono zepsute przez grzech. Takie, jakim było, zanim wypaczyliśmy je poprzez fałszywą edukację, zanim zostało zanieczyszczone przyzwoleniem i zmieszane z samolubstwem, zanim stało się „tolerancyjne” i nadało dobru i złu cechę relatywności. Sumienie uważające za złe grzechy, które obecnie usprawiedliwiamy. Dawny autor niemiecki napisał: „Męka naszego Pana może nas wyzwolić tylko wtedy, jeśli nasz serce i sumienie stanie się wcześniej naszym własnym Ogrójcem”. Aby nasze sumienie mogło stać się z powrotem prawdziwe musi najpierw przestać bać się Boga i zbliżyć się do Niego. I właśnie dlatego czas Wielkiego Postu może stać się czasem zbawiennym, czasem przebudzenia naszego sumienia. Wielki Post jest też okazją, aby odnowić naszą świadomość wspólnoty parafialnej, aby zatroszczyć się o naszą jedność narodową i parafialną. Św. Wincenty mówił, że w naszych czasach ludzi będą stanowić jedność w parafii, miastach, w narodzie, pod warunkiem, że zmobilizują wszystkie swoje siły na służbie braci cierpiących, samotnych, starych, niepełnosprawnych. Troska o najsłabszych może odmienić nasze serce, nasze myślenie. Może odmienić naszą parafię, miasto i Ojczyznę.

Oto jakie mamy możliwości w naszej parafii, aby zatroszczyć się o ubogich :
 • w kościele jest wyłożony kosz na dary żywnościowe,
 • u drzwi wejściowych w kościele jest skarbonka na dary pieniężne,
 • są rozprowadzane świece - paschaliki
 • będą rozprowadzane chlebki wielkanocne.
  Każdy z parafian i nie tylko, zaproszony jest do włączenia się w pomoc dla potrzebujących. Pamiętamy też o naszych braciach i siostrach prześladowanych za wiarę, cierpiących na wskutek wojen jak w Syrii i Pakistanie, oraz w wielu innych krajach. Niech Zmartwychwstały Chrystus odnowi w nas wszystkich wiarę, nadzieję i miłość.

  Z wyrazami szacunku

  Stowarzyszenie Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo

 • menu

   
   
   
  Wiadomości Żmigrodzkie
  rss wykonanie
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.