redakcja

Redakcja "Wiadomości Żmigrodzkich"

Małgorzata Kosińska - redaktor naczelna. Ukończyła Wyższą Szkołę Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu (specjalizacja dziennikarstwo), kierownik referatu Oświaty, Promocji i Organizacji Pozarządowych w Urzędzie Miejskim w Żmigrodzie. Koordynuje prace zespołu redakcyjnego, przygotowuje makietę miesięcznika, pisze artykuły związane z bieżącymi wydarzeniami w mieście i gminie.

Paweł Becela - absolwent liceum ogólnokształcącego w Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie. W 2009 r. ukończył studia na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, uzyskując tytuł magistra filologii germańskiej, a w 2011 roku obronił pracę licencjacką na kierunku historia.
Jest autorem książek: „Żmigród - miasto trzech wież. Zarys dziejów do 1945 r.” oraz jej wznowienia, „Żmigród - nasze miasto. Zarys dziejów od 1945 r.”, „Dzieje parafii pw. Trójcy ¦więtej w Żmigrodzie” oraz kilkudziesięciu artykułów prasowych głównie o tematyce historycznej. Niebawem ukaże się jego kolejna pozycja o obszarze wiejskim gminy Żmigród. Przekłada też różne teksty na i z j. niemieckiego. Żmigrodzki kronikarz miejski i parafialny, regionalista, przewodnik, historyk, germanista, miłośnik Kresów. Współpracuje z WŻ od 2008 r., pisząc rozmaite teksty i artykuły o tematyce historycznej, których ma już kilkadziesiąt na swoim koncie.

Joanna Czajkowska - absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie. Pisze artykuły o różnej tematyce oraz prowadzi stałe rubryki - „Co słychać u podopiecznych ŚDS Pałacyk” i „Kronikę policyjną”.

Edyta Grzybkowska - absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu; podinspektor ds. promocji Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie. Redaguje artykuły dotyczące bieżących spraw z terenu gminy Żmigród.

Marcelina Halikowska - absolwentka Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu na kierunku zarządzanie. Pisze artykuły o różnej tematyce, a stałymi rubrykami są „Co? Gdzie? Kiedy?” oraz „Rady nie od parady”. Współpracę z miesięcznikiem „Wiadomości Żmigrodzkie” rozpoczęła w 2015 roku.

Aleksandra Klimkowska - studentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Uwielbia zgłębiać tajniki językoznawstwa, do czego zachęca również czytelników w rubryce „Mówiąc poprawnie”. Na co dzień redaguje lektury dla dzieci i młodzieży.

Elżbieta Kostecka - absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończyła podyplomowe studia na kierunku zarządzanie na uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie. Organizatorka Powiatowego Turnieju Reportażu, kronikarka Żmigrodu, koordynatorka prośrodowiskowych projektów edukacyjnych, m.in.: „Kronika Żmigrodu”, „Ocalić od zapomnienia”, „Kronika rodzinna Dolnoślązaka”, „Legendy o żmigrodzkim pręgierzu”; członkini Rady Naukowo-Społecznej LKP „Lasy Doliny Baryczy”.
Odpowiedzialna za korektę oraz stałe rubryki autorskie m.in. Szczerze z..., Zaobserwowano, Felieto(nik), artykuły bieżące.

Wioletta Owczarek - absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podyplomowych studiów w Wyższej Szkole Bankowej na kierunku komunikacja społeczna i public relations. Główny specjalista do spraw współpracy z organizacjami pozarządowymi i sportu w Urzędzie Miejskim w Żmigrodzie. Reaguje artykuły dotyczące bieżących spraw z terenu gminy Żmigród.

Grzegorz Paryna - absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej o specjalności dziennikarstwo sportowe w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Specjalista ds. sportu i rekreacji w Zespole Placówek Kultury w Żmigrodzie. Dziennikarz sportowy w powiatowym tygodniku „NOWa Gazeta Trzebnicka”. Były współpracownik tygodnika dolnośląskiego „Słowo Sportowe”. Specjalista ds. organizacyjno-sportowych w Miejskim Klubie Sportowym „Piast” Żmigród. Spiker Polskiego Związku Piłki Nożnej obsługujący mecze III ligi żmigrodzkiego klubu. Redaguje artykuły o tematyce sportowej.

Joanna Pilarska - pracownik Referatu Oświaty, Promocji i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku zarządzanie. Tworzy artykuły o różnej tematyce, głównie dotyczące bieżących spraw z terenu gminy Żmigród.

Aleksandra Pytlińska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 13 im. Aleksandra Fredry we Wrocławiu. Uczęszcza do klasy dziennikarskiej i pisze artykuły do gazety szkolnej „Szlif”. W Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie wydała szkolny tomik poezji pt. „Elukubracja”. W „Wiadomościach Żmigrodzkich” pisze do rubryki „Sołectwa w pigułce”. Jest wielbicielką pisarstwa pod każdą postacią.

informacje

  • skład redakcji

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.