archiwum - 11 - styczeń

 
 

Korzeńsko wśród najaktywniejszych sołectw Doliny Baryczy

Gala podsumowująca konkurs na "Najaktywniejsze sołectwo w Dolinie Baryczy” odbyła się w sobotę 15 stycznia w Przygodziczkach-miejscowości, która zajęła pierwsze miejsce.
Przedstawicieli ośmiu gmin biorących udział w konkursie, przywitał Jerzy Kątny Prezes Agroturystycznego Stowarzyszenia "W siodle” wraz z kapelą "Boćki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach.
-Głównym celem tego konkursu była mobilizacja mieszkańców poszczególnych wsi "Doliny Baryczy” do podejmowania inicjatyw na rzecz rozwoju własnego obszaru w szczególności poprzez tworzenie warunków do rekreacji i wypoczynku, kultywowania tradycji i obyczajów lokalnych oraz poprzez dbanie o ład przestrzenny - powiedział wiceprezes "Partnerstwa dla Doliny Baryczy” Piotr Kryszczak.
Ważnym punktem programu, była prezentacja zwycięskich sołectw w tym Korzeńska, które zajęło III miejsce w konkursie i otrzymało nagrodę rzeczową o równowartości 2000 zł.
Pozostali nagrodzeni, to: sołectwo Przygodziczki (gm. Przygodzice), które zajęło I miejsce i otrzymało nagrodę rzeczową o równowartości 6000 zł. Za wygraną w konkursie zostały zakupione już dwie zmywarki do naczyń i kosa spalionowa. Kolejni nagrodzeni, to sołectwo Jankowa (gm. Cieszków), które otrzymało nagrodę rzeczową o równowartości 4000 zł. W tej gminie priorytetem okazał się sprzęt nagłaśniający, który jak zapewnił sam sołtys został już należycie wykorzystany podczas sylwestra. Komisja konkursowa postanowiła przyznać dwa wyróżnienia (nagrody rzeczowe o równowartości po 500 zł dla każdego sołectwa).Otrzymali je Gorzyce Małe (gm. Odolanów) i Ruda Sułowska (gm. Milicz). Wszyscy byli pod dużym wrażeniem zaprezentowanych sołectw, w tym również Korzeńska, które przyjechało na uroczystość w dość licznym gronie. Były występy lokalnej kapeli "Dyszel” i pokazy taneczne dzieci. Przygotowana została również tablica ze zdjęciami na których uwieczniono imprezy organizowane przez sołectwo. Warto dodać, że sołectwo Niezgoda również brało udział w konkursie i mimo że nie zajęło wysokiego miejsca, nie zapomniano wyróżnić go za sam udział.
Dobra informacja dla wszystkich zainteresowanych konkursem sołectw. Podczas uroczystości ogłoszono II edycję konkursu na "Najaktywniejsze sołectwo w Dolinie Baryczy”. Pamiętajmy, że Wieś nie musi być nudna!

E. Miedzwiecka

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.