archiwum - 14 - listopad

 
 

Zakończyliśmy realizację lokalnych inicjatyw

Realizacja lokalnych inicjatyw dobiegła już końca. Każda z grup biorących udział w projekcie przedstawia efekty swojej pracy na spotkaniach podsumowujących.

Pierwsze podsumowanie zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich ze Żmigródka i miało ono miejsce 23 października. W tym dniu zaproszeni goście mogli spróbować potraw i wypieków przygotowanych podczas warsztatów kulinarnych. Można było również obejrzeć wystawę prac powstałych podczas zajęć origami i robótek ręcznych.

Kolejne podsumowanie odbyło się w Bychowie 26 października. Grupa nieformalna pod opieką Pani Katarzyny Dudziak zorganizowała wystawę składającą się z dzienników i kronik szkolnych, dawnych zdjęć ze szkoły oraz zdjęć powstałych podczas zajęć fotograficznych. Duże wrażenie na przybyłych zrobiła mapa miejscowości stworzona podczas zajęć plastycznych przez najmłodszych mieszkańców Bychowa. Przez cały okres trwania projektu mieszkańcy przynosili znalezione na strychach stare przedmioty z których powstało "Muzeum Starych Rupieci" mieszczące się w starej remizie. W zbiorach oprócz przedmiotów codziennego użytku znalazła się gazeta sprzed ponad stu lat.

5 listopada Koło Gospodyń Wiejskich z Borzęcina przygotowało spotkanie podczas którego można było zobaczyć efekt końcowy ich spotkań i warsztatów. Zaproszeni goście i mieszkańcy obejrzeli przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko" przygotowane przez dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Oprócz spektaklu można było spróbować potraw przygotowanych podczas zajęć kulinarnych oraz obejrzeć kompozycje kwiatowe powstałe podczas zajęć florystycznych.

W niedzielę 9 listopada w Korzeńsku miało miejsce uroczyste nadanie imienia świetlicy wiejskiej. Jej patronem został Ignacy Jaszek, animator dawnego życia kulturalnego na wsi. Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonał Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski wraz z Sołtysem i rodziną patrona. Podczas tej uroczystości swój występ miał m.in. nowo utworzony Zespól Ludowy "Grodzisko" z Korzeńska.

9 listopada Świetlica wiejska w Żmigródku wypełniła się po brzegi, a wszystko to za sprawą przedstawia pt. „Barwy Życia”. Widowisko teatralne przygotowała grupa nieformalna ze Żmigródka na podstawie scenariusza Pani Antoniny Kuriaty w opracowaniu Pani Magdaleny Jankowskiej. Na widowni oprócz zaproszonych gości i mieszkańców zasiedli również dawni aktorzy, którzy wystawiali tę sztukę przeszło 30 lat temu. Po przedstawieniu młodzi aktorzy podziękowali byłym wykonawcą wręczając róże. Następnie na scenie pojawili się soliści operowi, którzy zachwycili publiczność swoim występem.

Dyrektor Zespołu Placówek Kultury Dariusz Skiba podczas spotkań w sołectwach przedstawił założenia projektu i podziękował wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w realizację lokalnych inicjatyw.
Zadanie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2014

Marta Lewandowska

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.