nr 01 (266)   styczeń 2014

Były ekstraklasowy snajper nowym trenerem Piasta

W piątek (27 grudnia) włodarze Piasta Żmigród pozyskali nowego trenera pierwszego zespołu. Od stycznia 2014 roku żmigrodzcy piłkarze będą trenować pod wodzą Grzegorza Podstawka.
Dokładnie o godz. 15.00 w budynku klubowym znajdującym się na terenie miejscowego Ośrodka Sportu i Rekracji doszło do spotkania członków Zarządu Piasta z Grzegorzem Podstawkiem, który był jednym z wielu kandydatów na objęcie stanowiska trenera pierwszego zespołu. Jak się okazało obie strony doszły do porozumienia i ostatecznie 34-letni trener podpisał stosowne dokumenty na mocy których rozpoczyna nowy etap na swojej rozkręcającej się karierze szkoleniowej - Cieszę się, że w dniu dzisiejszym podpisaliśmy już umowę z nowym trenerem, która będzie obowiązywała od stycznia 2014 roku. Przy doborze trenera zawsze powstaje pewne ryzyko. Chcieliśmy zatrudnić trenera młodego, ambitnego, głodnego sukcesów, który musi coś udowodnić. Grzegorz Podstawek spełniał te kryteria i poza tym zebrał już pewne doświadczenie jako zawodnik grający na boiskach Ekstraklasy, a uczył się od takich trenerów jak Jan Urban, czy Michał Probierz. Nowy trener jest praktycznie na początku swojej drogi trenerskiej, jednak zebrany bagaż doświadczeń na boiskach Ekstraklasy i ukończony kurs trenerski UEFA A, powinien zaowocować w Żmigrodzie. Jak będzie czas pokaże - oświadczył Prezes Piasta Rafał Zagórski. Grzegorz Podstawek ma za sobą znakomitą karierę piłkarską w trakcie trwania której zaliczył 95. występów w Ekstraklasie, strzelając w nich 20. goli. Jako napastnik reprezentował barwy m.in. swojego macierzystego klubu Śląska Wrocław oraz Polonii Bytom. Po zakończeniu kariery piłkarskiej szybko rozpoczął nowy etap swojego życia i został szkoleniowcem Falko Rzeplin (wrocławska Klasa A). Już po roku czasu drużyna pod jego wodzą wywalczyła awans do wrocławskiej Ligi Okręgowej, gdzie aktualnie w roli beniaminka rozgrywek zajmuje znakomite 2. miejsce w tabeli. Pomimo ogromnej szansy na kolejny sukces z Falko Rzeplin Grzegorz Podstawek zdecydował się na następne wyzwanie i od stycznia 2014 roku będzie dowodził III-ligowym Piastem Żmigród. Nowemu trenerowi żmigrodzkich piłkarzy, jak i całej drużynie już dziś życzymy udanego okresu przygotowawczego oraz rundy rewanżowej bieżącego sezonu.

Grzegorz Paryna

spis treści

menu

 
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.