IV Przegląd Stołów Bożonarodzeniowych Gminy Żmigród
16 grudnia już po raz czwarty w Żmigrodzie odbył się przegląd Stołów Bożonarodzeniowych połączony ze żmigrodzkim opłatkiem. Odwiedzający salę widowiskową ZPK w tym dniu mieszkańcy, mieli okazję nie tylko nacieszyć oko pięknie przygotowanymi tradycyjnymi stołami, ale także zakupić świąteczne ozdoby. Tegoroczni wystawcy to sołectwa: Borzęcin, Barkowo, Sanie, Chodlewo, Żmigródek, Korzeńsko, Węglewo, Karnice oraz Klub Seniora "Humorek" i Spółdzielnia Socjalna Arkadia. Piękne ozdoby oraz smakowite potrawy można było zakupić na stołach Stowarzyszenia "Źródło Natury" z Rudy Żmigrodzkiej, Szkoły Specjalnej ze Żmigrodu, grupy z miejscowości Radecz- Brzeg Dolny oraz pani Danuty Mańka. Wszystkich zgromadzonych powitała główna organizatorka Zofia Wascińska, a otwarcia imprezy dokonał przewodniczący rady miejskiej Jan Czyżowicz. Wszystkie stoły zostały docenione przez komisję konkursową i każdy wystawca otrzymał dyplom i bon upominkowy. Oprócz głównego tematu tej imprezy czyli pięknych, cudnie ustrojonych stołów, zwiedzajacy mogli podziwiać przez cały czas trwania przeglądu występy artystyczne. Wystąpiła młodzież pod kierunkiem Krzysztofa Szuberta, żmigrodzka Kapela Ludowa Dyszel i Strupinianie. Ogromnym powodzeniem publiczności cieszyły się jasełka, wspaniale przygotowane przez żmigrodzkie przedszkole. Młodzi aktorzy wraz z paniami opiekunkami otrzymali ogromne oklaski, na które absolutnie zasłużyli. Po występach nadszedł czas na życzenia od Burmistrza Gminy Żmigród Roberta Lewandowskiego, wspólną modlitwę, opłatek i degustację potraw wigilijnych. Do świat jeszcze kilka dni, ale dzięki wczorajszej imprezie każdy z nas mógł poczuć magiczną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Małgorzata Kosińska