archiwum - 12 - grudzień

 
 

Piękny jubileusz w Borzęcinie

24 listopada w Borzęcinie odbyła się bardzo podniosła uroczystość. Wioska świętowała 100-lecie poświecenia kaplicy. Świętowanie jubileuszu rozpoczęto uroczysta mszą św., która zgromadziła wielu obecnych mieszkańców wioski oraz tych, którzy gościli w jej murach na przestrzeni ostatniego wieku. Kazanie wygłosił ksiądz Sławek, jako opiekun Borzęcina, a mszę odprawił ksiądz proboszcz Eugeniusz Walentowicz. Z okazji pięknego jubileuszu mieszkańcy przygotowali dary, które dzieci złożyły na ręce księdza proboszcza. Podarunek przygotował także samorząd gminny. Wręczyli go burmistrz Robert Lewandowski oraz przewodniczący Jan Czyżowicz. Po mszy św. udano się do świetlicy, gdzie ksiądz proboszcz poświęcił ten nowy obiekt. W swoim przemówieniu burmistrz Robert Lewandowski pogratulował wspaniałej uroczystości i życzył wszystkim mieszkańcom Borzecina przyjemności z korzystania z świetlicy. Dla wszystkich uczestników jubileuszu został przygotowany wspaniały posiłek, a czas zgromadzonym umilał swoim występem zespół Adonai. W przygotowanie tej podniosłej ceremonii włączyli się wszyscy mieszkańcy Borzęcina, z rada parafialną i sołecką na czele, co nadało niepowtarzalny charakter obchodom.

MK

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.