Piast tuż za liderem
Piast Żmigród po rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 zajmuje 2 miejsce w tabeli dolnośląskiej IV ligi z dorobkiem 31 punktów. Żmigrodzianie tracą do liderującego STK GKS Kobierzyce tylko 1 punkt, co zapowiada niezwykle gorącą rundę rewanżową.
Jesienią tego roku w piłkarskiej dolnośląskiej IV lidze rozegrano XVI serii spotkań, gdyż właśnie ta 16 kolejka odbyła się awansem z rundy wiosennej bieżącego sezonu. Podopieczni trenera Mirosława Drączkowskiego w tych pojedynkach zanotowali 10 zwycięstw, 1 remis i doznali 5 porażek. Warto zaznaczyć, że tegoroczne rozgrywki są niezwykle wyrównane, a dowodem na to były częste zmiany na pozycji lidera, które miały miejsce jesienią. Piast Żmigród przez dłuższy czas utrzymywał się na prowadzeniu, ale z biegiem czasu stracił tę pozycję i ostatecznie w rundzie wiosennej bieżącego sezonu będzie musiał atakować pozycję lidera. Żmigrodzcy piłkarze zdecydowanie lepiej spisywali się na własnym stadionie, gdzie wywalczyli 18 punktów i byli zdecydowanie skuteczniejsi, a niżeli w pojedynkach wyjazdowych. Wielki wpływ na taką sytuację miał z pewnością doping kibiców Piasta, którzy w każdym pojedynku głośnym śpiewem wspierali swoich ulubieńców. Najskuteczniejszym zawodnikiem piłkarskiej „Dumy Doliny Baryczy” jest Robert Kaźmierczak, który ma na swoim koncie 11 zdobytych goli. Drugi w tej klasyfikacji z ilością 5 trafień jest Adrian Bergier. Co ciekawe tego napastnika jak i środkowego obrońcę Dariusza Zalewskiego w rundzie wiosennej w barwach Piasta kibice już nie zobaczą. Dwa tygodnie po zakończeniu jesiennych zmagań obaj piłkarze postanowili rozstać się ze żmigrodzkim klubem. We wszystkich 16 meczach rundy jesiennej wystąpiło tylko trzech zawodników Piasta - Mariusz Niedbała, Dawid Wójcik i Robert Kaźmierczak. Niepokojąca przed częścią rewanżową bieżącego sezonu jest liczba żółtych kartek na koncie piłkarzy Piasta. W sumie w dotychczasowych pojedynkach żmigrodzianie zostali ukarani aż 45 żółtymi kartkami, co z pewnością przełoży się na liczne absencje we wiosennej części sezonu. Pocieszający natomiast jest fakt, że w drużynie seniorskiej Piasta jesienią swój debiutancki występ w oficjalnym meczu zaliczyło trzech wychowanków klubu Maciej Gendosz, Piotr Łoskot oraz Grzegorz Mazurek. Aktualnie po 2-tygodniowym okresie roztrenowania podopieczni trenera Mirosława Drączkowskiego mają przerwę zimową, a już 9 stycznia 2013 roku wznowią zajęcia treningowe i rozpocznie się popularne ładowanie „akumulatorów” przed rundą rewanżową bieżącego sezonu.
Liczba rozegranych meczów piłkarzy Piasta Żmigród w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013:
1.Mariusz Niedbała - 16 meczów
2. Robert Kaźmierczak - 16
3. Dawid Wójcik - 16
4. Sebastian Zagórski - 15
5. Piotr Chodkiewicz - 15
6. Grzegorz Sawicki - 14
7. Dariusz Zalewski - 14
8. Filp Kobylski - 13
9. Maciej Brumirski - 13
10. Adrian Bergier - 13
11. Paweł Abramowicz - 13
12. Piotr Łuszcz - 13
13. Dominik Piotrowski - 12
14. Artur Monasterski - 11
15. Sylwester Kłos - 11
16. Kamil Pilarski - 10
17. Grzegorz Mazurek - 7
18. Piotr Bilakiewicz - 3
19. Piotr Łoskot - 1
20. Kamil Hankiewicz - 1
21. Krzysztof Zagórski - 1
Strzelcy goli dla Piasta Żmigród w rundzie jesiennej bieżącego sezonu:
11 goli - Robert Kaźmierczak
5 - Adrian Bergier
3 - Dariusz Zalewski
2 - Grzegorz Sawicki
2 - Sebastian Zagórski
2 - Dawid Wójcik
2 - Piotr Chodkiewicz
2 - Artur Monasterski
1 - Grzegorz Mazurek
1 - Mariusz Niedbała
1 - Dominik Piotrowski
1 - Kamil Pilarski
Grzegorz Paryna