Nieosiągalne placki
W niedzielę (13 maja) na żmigrodzkim Orliku zostały rozegrane III Mistrzostwa Żmigrodu w Piłce Nożnej 6-osobowej w kategorii wiekowej 13-16 lat. Bezapelacyjnym tryumfatorem została drużyna miejscowych... Placków.
To była druga odsłona tegorocznych Mistrzostw Żmigrodu, gdyż dzień wcześniej rywalizowano kategorii Open. Do rywalizacji wśród zawodników mieszczących się w przedziale wiekowym 13-16 lat, zgłosiło się 5 drużyn. Turniej ten, podobnie jak wcześniejsza impreza był zorganizowany w ramach programu „Respect Your Health - Euro Schools 2012”. Nad organizacją zawodów czuwali animatorzy żmigrodzkiego Orlika Mariusz Kłos i Mirosław Gordzicz oraz Stowarzyszenie Radosny Uśmiech. Dodatkowo w przebiegu zawodów wsparcia udzielili sportowi wolontariusze Jacek Rejman, Damian Wiszczyk i Kcper Markocki. W niedzielnym turnieju zespoły rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a jeden mecz trwał 15 minut. W sumie rozegrano więc 10 pojedynków w których padło aż 47 goli. Najwięcej bramek strzelono w pojedynku Placków z Orłami Korzeńsko. Wygrali ci pierwsi 8:3, a najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu był Daniel Kowalczyk, który trzykrotnie umieścił piłkę w siatce rywali. Natomiast w ekipie Orłów z Korzeńska snajperskim kunsztem błysnął Maciej Maćkowiak, zdobywca 2 goli. W całym turnieju tylko jeden mecz zakończył się podziałem punktów. Konfrontacja Sreberka z reprezentacją Korzeńska zakończyła się wynikiem 1:1, a gole strzelali Konrad Kurek oraz Łukasz Kamiński. Najskromniejsze zwycięstwo 1:0, ale jakże ważne odnieśli Wioskowianie nad Orkanem Borzęcin. Szczęśliwym zdobywcą zwycięskiej bramki był Jakub Figura. Jak się okazało bezapelacyjnie najlepszym zespołem turnieju zostały żmigrodzkie Placki, którzy zdobyli komplet punktów. Tryumfatorzy we wszystkich pojedynkach strzelili rywalom aż 21 goli, a stracili zaledwie 5. O wielkim sukcesie tego zespołu zadecydował jednak zgrany kolektyw, gdyż nagrody indywidualne powędrowały w ręce Wioskowian. Królem strzelców został Daniel Tadeusiak z ilością 6 bramek na koncie, a najlepszym golkiperem Karol Muś. W uroczystym zakończeniu imprezy drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami jednak największą nagrodą dla wszystkich uczestników był aktywnie spędzony czas, a co za tym idzie umocnienie sportowego i zdrowego ducha we własnym ciele.
Mecze:
1.ULKS Orkan Borzęcin 0:4 Placki
2. Wioskowianie 7:0 Sreberko
3. Orły Korzeńsko 1:3 ULKS Orkan Borzęcin
4.Sreberko 1:5 Placki
5.Wioskowianie 1:0 ULKS Orkan Borzęcin
6.Sreberko 1:1 Orły Korzeńsko
7.Placki 4:1 Wioskowianie
8.Sreberko 1:3 ULKS Orkan Borzęcin
9.Placki 8:3 Orły Korzeńsko
10.Wioskowianie 3:0 Orły Korzeńsko
Tabela końcowa turnieju:
Nazwa drużyny pkt
1. Placki 12
2. Wioskowanie 9
3. ULKS Orkan Borzęcin 6
4. Orły Korzeńsko 1
5. Sreberko 1
Grzegorz Paryna