archiwum - 12 - listopad

 
 

Orla, Sokół i Orzeł powalczą o awans

Przed tygodniem piłkarze wrocławskiej Klasy B (grupy X) zakończyli rundę jesienną sezonu 2012/2013. Na półmetku rozgrywek pozycję lidera zajmuje Orla Korzeńsko, która o 3 punkty wyprzedza Sokół Ujeździec Wielki i o 6 Orzeł Biedaszków Wielki. Wiosną o utrzymanie w tej lidze będą walczyć ULKS Powidzko, LZS Strupina i Junak Stryjno.
Przed rozpoczęciem sezonu piłkarskiego 2012/2013 tylko przedstawiciele Orli Korzeńsko głośno mówili o swoim celu na najbliższy rok. Prezes klubu Damian Michalak oraz duet trenerski Marcin Stochaj i Paweł Oleś wraz zawodnikami zapewniali, że będą walczyli o awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Jak się okazało wszystkie te osoby nie rzucały słów na wiatr i pokazały, że są w stanie zrealizować ten cel. Orla Korzeńsko na półmetku tegorocznych rozgrywek zajmuje fotel lidera z dorobkiem 28 punktów. Zespół ten w 11 rozegranych meczach odnotował 9 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę. Ta jedyna „wpadka” trafiła się w Brzeziach, gdzie swoje mecze rozgrywa rewelacja rozgrywek Orzeł Biedaszków Wielki. Jedyny remis z kolei Orla odnotowała na inaugurację rozgrywek w Ujeźdźcu Wielkim z miejscowym Sokołem 3:3. Drużyna z Korzeńska we wszystkich meczach strzeliła rywalom aż 51 goli, a na własnym stadionie odnotowała komplet zwycięstw. Wspomniany Sokół zaliczył kiepski start w rozgrywkach. Najpierw zremisowała z Orlą, a następnie zaliczył dwie przegrane z Orkanem Borzęcin 1:3 i Lechem Barkowo 3:4. Jak się później okazało Sokół w dalszej części rozgrywek wspiął się na wyżyny i w 8 meczach zdobył komplet punktów. Ta niesamowita seria zwycięstw pozwoliła wskoczyć tej drużynie na 2 miejsce w tabeli i we wiosennej rundzie rewanżowej, będzie najgroźniejszym rywalem Orli Korzeńsko w walce o awans. Na 3 miejscu aktualnego zestawienia tej klasy rozgrywkowej jest rewelacja pierwszej części sezonu Orzeł Biedaszków Wielki, który traci do lidera 6 punktów. Przed rozpoczęciem sezonu nikt nie wspominał o ambitnych planach zespołu występującego w roli gospodarza na boisku w Brzeziu, tak więc na tym etapie sezonu, to właśnie tej drużynie należy się słynny przydomek „czarny koń rozgrywek”. Na 4 miejscu w tabeli znajduje się największe rozczarowanie bieżącego sezonu, a więc Piast II Żmigród, który traci do lidera już 7 punktów i plany związane z awansem będzie musiał ponownie odłożyć na kolejny rok. Żmigrodzianom po dobrym początku sezonu, trafiły się niespodziewane straty punktów. Wpływ na te słabe wyniki miała z pewnością nieobecność IV-ligowców w drużynie rezerw, ale na taki wariant powinien być przygotowany szkoleniowiec Krzysztof Zagórski. Kolejne trzy miejsca w tabeli zajmują Lech Barkowo, Promień Brzyków i Sparta Wszemirów. Cała trójka ma zbliżony dorobek punktowy, a największą bolączką ich występów jest brak stabilizacji formy sportowej. Kibice tych zespołów niestety przed każdym kolejnym meczem stoją przed wielka niewiadomą, bo Lech, Promień i Sparta potrafią zagrać skutecznie i zwycięsko, ale też potrafią zaskoczyć w ten negatywny sposób i niespodziewanie przegrać. Najwyraźniej przed tymi drużynami jest spokojna runda rewanżowa, bo spadek raczej im nie grozi, a bez stabilnej dyspozycji sportowej strat do liderującej Orli z pewnością nie odrobią. Na 8 miejscu w tabeli plasuje się Orkan Borzęcin prowadzony przez Sławomira Wiktorowicza. W tegorocznych rozgrywkach widoczny jest brak Patryka Pisuli, który latem zmienił otoczenie i teraz reprezentuje Orlę Korzeńsko. Kto na tej zmianie wyszedł korzystniej? Odpowiedź prezentuje tabela rozgrywek, a popularny „Czarny” strzela teraz gole dla lidera. Dolna część tabeli rozgrywek należy do 4 drużyn LZS Księginice, ULKS Powidzko, LZS Strupina i Junaka Stryjno. Niewątpliwie w najgorszej sytuacji znajduje się ostatni wymieniony zespół, który zaliczył aż 10 porażek i 1 mecz zremisował. Reasumując, wrocławską Klasę B (grupa X) na półmetku bieżącego sezonu można podzielić na 3 grupy: drużyny walczące o awans, drużyny pewne bytu na kolejny sezon i drużyny broniące się przed spadkiem. To wszystko sprawia, że szykuje nam się naprawdę emocjonująca wiosenna runda rewanżowa. Runda, która zaprezentuje nam ostateczny podział tych rozgrywek.
Poniżej prezentujemy kilka statystyk dotyczących wrocławskiej Klasy B (grupa X):
1. Najwyższe zwycięstwo u siebie: PIAST II Żmigród - ORKAN Borzęcin 11:1
2. Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: SYBES Strupina - ORLA Korzeńsko 1:8
3. Najwięcej goli w jednym meczu: PIAST II Żmigród - ORKAN Borzęcin 11:1

ORLA Korzeńsko - SPARTA Wszemirów 7:5

LZS Księginice - ULKS Powidzko 4:8
4. Najwięcej goli strzelonych: ORLA Korzeńsko - 51 goli
5. Najmniej goli straconych: SOKÓŁ Ujeździec Wielki - 17 goli
6. Najmniej goli strzelonych: JUNAK Stryjno - 11 goli
7. Najwięcej goli straconych: SYBES Strupina - 46 goli
8. Najwięcej zwycięstw: ORLA Korzeńsko - 9
9. Najwięcej porażek: JUNAK Stryjno - 10
10. Najmniej porażek: ORLA Korzeńsko - 1
11. Najmniej zwycięstw: JUNAK Stryjno - 0

Grzegorz Paryna

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.