archiwum - 14 - wrzesień

 
 

Åšwietlica w Kanclerzowicach oficjalnie otwarta

W pierwszÄ… sobotÄ™ wrzeÅ›nia mieszkaÅ„cy Kanclerzowic Å›wiÄ™towali otwarcie kompleksowo wyremontowanej Å›wietlicy wiejskiej. Na poczÄ…tku lipca zostaÅ‚y podpisane z UrzÄ™dem MarszaÅ‚kowskim Województwa DolnoÅ›lÄ…skiego umowy przyznajÄ…ce dofinansowanie w wysokoÅ›ci 75% kosztów kwalifikowalnych operacji, do których zaliczajÄ… siÄ™ wydatki netto. Dofinansowanie uzyskano w ramach dziaÅ‚ania „Odnowa i rozwój wsi”, w ramach „Programu rozwoju obszarów wiejskich na lata 2007-2013”. Zespół Placówek Kultury w ramach realizacji operacji ociepliÅ‚ istniejÄ…cy budynek Å›wietlicy od zewnÄ…trz, wymieniona zostaÅ‚a stolarka drzwiowa i okienna, przebudowane pomieszczenia wewnÄ…trz, wymieniona instalacja wodno-kanalizacyjna, elektryczna i wentylacyjna. Budynek zostaÅ‚ wyposażony w instalacjÄ™ centralnego ogrzewania. Koszty caÅ‚kowite to 335.203,21 zÅ‚, z czego kwota dofinansowania to 204.392,00 zÅ‚.

Nad przebiegiem uroczystości czuwał sołtys Andrzej Kubik, która powitał zarówno zaproszonych gości, jak i przybyłych mieszkańców. Po poświęceniu obiektu przez księdza Andrzeja Majchrzaka, wstęgę przecięli wspólnie Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, dyrektor ZPK Dariusz Skiba oraz gospodarz miejscowości Andrzej Kubik. Burmistrz wraz z życzeniami przekazał list gratulacyjny oraz bon upominkowy dla sołectwa. Przy okazji otwarcia świetlicy zorganizowano festyn rodzinny z dmuchańcami, cateringiem i zabawą taneczną przy zespole Campari.

Małgorzata Kosińska

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.