archiwum - 14 - wrzesień

 
 

Rozpoczęcie roku

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji multimedialnej, w której Pani Dyrektor Katarzyna Lech powiedziała, żeszkoła wychodzi na przód wymaganiom społeczności lokalnej, czego dowodem są projekty z wykorzystaniem technologii informatycznej. Następnie już na żywo Pani Dyrektor powiedziała, że Liceum oficjalnie istnieje od 1 września 2013r. Ponadto w 2013 roku szkołaotrzymała Sowę Powiatu Trzebnickiego, wybudowano bieżnię, stadion lekkoatletyczny, a egzamin gimnazjalny z języka niemieckiego uczniowie napisali na 11% więcej niż wynosi średnia województwa. Innowacja języka niemieckiego trwała w szkole 3 lata czego efektem jest liceum dwujęzyczne oraz 1 klasa gimnazjum dwujęzycznego. Jednak, co podkreśliła Pani dyrektor, obecnie dwujęzyczne oznacza polsko niemieckie, a już za rok obok tego będzie również nauczanie w języku polskim i angielskim.Dwa miesiące temu, na zakończenie roku szkolnego, przewodniczący samorządu uczniowskiego Marcel Pursch powiedział: możemy wszystko. Niech to będzie hasło naszej szkoły na ten rok szkolny- powiedziała Katarzyna Lech. Ponadto dyrektor podziękowała Burmistrzowi Gminy Żmigród Robertowi Lewandowskiemu oraz Radnym Rady Miejskiej, dzięki którym otwarcie liceum przy ówczesnym Gimnazjum im. Macieja Rataja stało się możliwe. Burmistrz zachęcał uczniów do wykorzystania tego co daje szkoła i powiedział, żenowa szkoła jest skazana na sukces.Życzył ponadto udanego roku szkolnego, w szczególności klasom I gimnazjum oraz Ihistorycznejklasie liceum. Następnie głos zabrał Poseł na Sejm RP Marek Łapiński, który miał dwie wiadomości. Złą, czyli koniec wakacji oraz dobrą: za 187 dni będą następne. Uczniom życzył samych sukcesów, aby efekty nauki były jak najlepsze oraz dobrze zdanych matur, które za 3 lata po raz pierwszy odbędą się w tej szkole. Zwrócił się także do grona nauczycielskiego z informacją, że nie będzie zmian w Karcie Nauczycielskiej ażdo końca tej kadencji, co oznacza że będą mogli nadal swobodnie korzystać z urlopów oraz innych przywilejów, jakie taka karta daje. Dodatkowo poinformował uczniów, że do 2017 roku gimnazjaliści będą wyposażeni w darmowe podręczniki jak to jest obecnie w przypadku klas pierwszych szkół podstawowych. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Marcel Pursch przeczytał następnie list z Instytutu Goethego w Krakowie, który od lat wspiera nauczanie języka niemieckiego w tej szkole. Część oficjalna zakończyła się przedstawieniem klasom pierwszym ich nowych wychowawców. W części artystycznej wystąpiły absolwentka Gimnazjum im. Macieja Rataja - Izabela Możdżeń, uczennica liceum, która również jest absolwentką gimnazjum Natalia Zawadzka oraz uczennica gimnazjum, która dopiero zaczyna swoją przygodę z tą szkołą Aleksandra Zygmunt. Izabela Możdżeń tuż przed występem powiedziała, że bardzo żałuje, iż nie mogła kontynuować nauki w liceum, bo ciężko jej się było rozstać z tym gimnazjum. Pogratulowała ponadto pani dyrektor otwarcia klasy liceum i zachęciła uczniów, aby nie ukrywali swoich pasji, w domu w pokoju tylko głośno o tym mówili, bo ona jest żywym dowodem na to, że ta szkoła umożliwia rozwijanie swoich pasji i talentów.

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.