Dar Krokodyla Niezgodzkiego

Żmigród ma Dni Smoka, Niezgoda świętuje z krokodylem. Od 8 do 9 czerwca przygotowano tam szereg imprez, szczególnie dla dzieci. I tak 8 czerwca był dniem kinowym. Dzieci i młodzież wraz z opiekunami udała się do Wrocławia, na film „Królewna Śnieżka i Łowca”. Takie hollywoodzkie odczytanie baśni pobudziło wyobraźnie przed następnym dniem. Już na miejscu, w Niezgodzie, odbył się rodzinny festyn na tamtejszym boisku, gdzie nie zabrakło zabaw i konkursów. Najważnieszym był konkurs na wymyślenie i opracowanie najlepszej legendy bądź opowieści o tym, skąd krokodyl wziął się w Niezgodzie. Wszystkim udzieliła się gorączka piłkarskich mistrzostw. Najpierw dorośli rozegrali mecz ze swymi pociechami, zaś wieczorem mieszkańcy Niezgody zaprosili goszczących w Żmigrodzie zawodników drużyny oldboyów z miasta partnerskiego Bargteheide, na wspólne oglądanie meczu w tamtejszej świetlicy. Goście stanęli na wysokości zadania: na oglądanie meczu zameldowali się w koszulkach Polski.
Mieszkańcy Niezgody dziękują: SKOK Współnota Żmigród, Gminie Żmigród, Zespołowi Placówek Kultury w Żmigrodzie, za wsparcie finansowe i pomoc w realizacji tego projektu kulturalnego.
AK<