Żmigrodzcy samorządowcy wrócili z pucharem z Mistrzostw Polski
W miniony weekend w Zakopanem odbyły się IV Mistrzostwa Polski Samorządowców w Piłce Nożnej 6-osobowej. W zawodach zadebiutowali reprezentanci Żmigrodu, którzy zwyciężyli w turnieju pocieszenia.
W sobotę i w niedzielę na stadionie zakopiańskiego Centralnego Ośrodka Sportu, zlokalizowanego u podnóża Wielkiej Krokwi rywalizowały drużyny piłkarskie z całego kraju. Do zdobycia zaszczytny tytuł Mistrzów Polski Samorządowców. Do rywalizacji zgłosiło się aż 37 ekip m.in. z Poznania, Warszawy, Łodzi, czy Sopotu. Wśród reprezentantów polskich metropolii znalazło się miejsce dla przedstawicieli Gminy Żmigród. Zgodnie z regulaminem rozgrywek organizowanych przez dystrybutora sprzętu sportowego ALMAR-SPORT w kadrze każdego zespołu nie mogli znajdować się piłkarze zrzeszeni z klubami na co dzień występującymi na poziomie rozgrywkowym IV-ligowym lub wyższym. Dodatkowo każdy z zawodników musiał być pracownikiem samorządowym lub bezpośrednio związany z samorządem (np. Radny Rady Miasta). Żmigrodzianie do Zakopanego pojechali pierwszy raz, a kapitanem drużyny był sam burmistrz Robert Lewandowski. Ponadto w kadrze Gminy Żmigród znaleźli się: Rafał Zagórski, Dariusz Gierus, Damian Sułkowski, Paweł Pilarski, Ireneusz Pyczak, Zeyad Ballour, Damian Michalak, Grzegorz Paryna, Paweł Oleś oraz Paweł Sułek. Reprezentanci „Grodu Smoka” w pierwszy dniu zawodów trafili do grupy A. W pierwszym sobotnim pojedynku żmigrodzianie przegrali z reprezentacją Łodzi 0:3. W drugim spotkaniu z Ostrołęką ekipa pod wodzą Roberta Lewandowskiego wygrała z Ostrołęką 4:2. Trzy gole dla zwycięzców w tym meczu strzelił Paweł Oleś, a jedno trafienie dołożył Damian Michalak. W ostatniej konfrontacji tego dnia żmigrodzianie ulegli Nowemu Sączowi 2:4. Tym razem bramki dla Żmigrodu strzelili Zeyad Ballour i Dariusz Gierus. Jak się okazało w ostatecznym rozrachunku fazy grupowej Gminie Żmigród zabrakło tylko 1 bramki, aby awansować do fazy finałowej. Ostatecznie żmigrodzianie trafili do niedzielnego „Finału Pocieszenia” w którym rywalizowało 13 drużyn. Drugi dzień samorządowych mistrzostw kraju był zdecydowanie lepszy dla Gminy Żmigród. W fazie grupowej żmigrodzianie zaliczyli dwa zwycięstwa i jeden remis, co wystarczyło, aby awansować do półfinału. W bitwie o finał żmigrodzianie wygrali z reprezentacją Bytomia 3:1. Łupem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się Paweł Oleś, Grzegorz Paryna oraz Rafał Zagórski. W finałowej rozgrywce kadra ze Żmigrodu wygrała z Dębicą 1:0 po golu bramkostrzelnego Pawła Olesia. Popularny „Mały” z ilością 7 bramek na swoim koncie ostatecznie został najlepszym strzelcem zespołu. Piłkarska reprezentacja Gminy Żmigród w swoim debiutanckim występie zdobyła Puchar Pocieszenia, co w tak doborowym towarzystwie należy uznać za pozytywny prognostyk na przyszłość. Wystarczy tylko dodać, że w drużynie Nowego Sącza występowało aż 9 zawodników z przeszłością przynajmniej II-ligową w tym m.in. Piotr Bania znany polskim kibicom piłkarskim ze stadionów Ekstraklasowych.
Info