XVIII Sportowy Turniej Miast i Gmin 2012
Dnia 28 maja 2012 roku w Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie zebrało się około 1500 osób żeby wspólnie rozpocząć XVIII Sportowy Turniej Miast i Gmin 2012 r., który po raz czwarty na terenie całego kraju przeprowadzony został w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Celem Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej, promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania czasu wolnego, poszerzenie i wzmocnienie współpracy władz samorządowych, organizacji pozarządowych, placówek oświatowo - wychowawczych i przedsiębiorstw w obszarze sportu powszechnego.
Podczas otwarcia, każdy z uczestników znalazł coś dla siebie: odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt klas IV-VI, turniej piłki nożnej chłopców klas IV-VI, turniej piłki plażowej gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla pozostałych zorganizowane zajęcia taneczne, gry i zabawy.
Uczestnicy turniejów otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy.
Bardzo DZIĘKUJEMY wszystkim za przybycie i czynny udział.
E. Cłapka