archiwum - 14 - marzec

 
 

Strażackie nagrody! wszystkie dla uczniów Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II!

07.03.2014 w Żmigrodzkim Ośrodku Kultury, odbył się powiatowy etap
Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej " Młodzież zapobiega pożarom". Od wielu lat opiekunką przygotowującą młodzież naszej szkoły do pożarniczych zmagań jest Pani Maria Kula. Jest także dobrym duchem tej rywalizacji, gdyż corocznie nasza młodzież zdobywa czołowe lokaty. Konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności
w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży
znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej. Konkurs to także historia i tradycja ruchu strażackiego.
Głównym organizatorem Turnieju jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.
W OTWP uczestniczy młodzież w trzech grupach;
I grupa - uczniowie szkół podstawowych
II grupa - uczniowie gimnazjum
III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
W grupie szkół ponadgimnazjalnych - 1 miejsce zdobyła Sylwia Zaręba, miejsce 2 Karolina Kowalska. W grupie gimnazjum -1 miejsce Wioletta Królik, II Maciej Golemo i III Dariusz Jędra - wszyscy uczniowie klasy I gimnazjum PZS! Wszystkim finalistom i opiekunce serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na eliminacjach wojewódzkich.

bw

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.