archiwum - 14 - marzec

 
 

Turniej Piłki Nożnej Halowej Orlików DAW-POŻ CUP 2014

W rozegranym w niedzielę (2. marca) Turnieju Piłki Nożnej Halowej Orlików DAW-POŻ CUP 2014 w Żmigrodzie tryumfowała drużyna Miedzi Legnica. Gospodarz tej imprezy sportowej - Piast Żmigród zajął dobre 3. miejsce, a zdaniem trenerów najlepszym golkiperem turnieju był żmigrodzianin Grzegorz Szumny. Żmigrodzka hala sportowa przy Gimnazjum im. Macieja Rataja w niedzielę została opanowała przez małych miłośników futsalu. Powód? Turniej Piłki Nożnej Orlików DAW-POŻ CUP 2014. Wychowankowie Piasta Żmigród przez cały okres zimowy uczestniczyli w licznych wyjazdowych turniejach halowych. W tym dniu natomiast mieli przyjemność po raz pierwszy gościć inne drużyny we własnej hali, w swoim rodzinnym mieście i dla swoich najbliższych zaprezentować swój talent piłkarski. Wielka w tym zasługa sponsora głównego tych zmagań, czyli firmy DAW-POŻ, której właścicielem jest pan Łukasz Konopka. Dzięki znaczącemu wsparciu ze strony właśnie tego przedsiębiorcy, Żmigród mógł gościć kilka renomowanych zespołów z województwa dolnośląskiego. Wsparcia tej imprezie sportowej udzielił również Urząd Miejski w Żmigrodzie, a o sprawy organizacyjne zadbał MKS Piast Żmigród. Celem tego futsalowego grania był oczywiście rozwój naszych diamentów piłkarskich, a przy okazji można było wywalczyć trofeum główne, czyli Puchar DAW-POŻ oraz liczne nagrody i upominki. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. I tak w grupie A razem z gospodarzami, czyli orlikami Piasta Żmigród rywalizowały drużyny Ślęzy Wrocław, AS Milicz oraz team dziewczyn AZS-u Wrocław. Natomiast do grupy B trafiły zespoły Miedzi Legnica, Polonii Trzebnica, Polonii Wrocław i FC Academy Wrocław. Rywalizacja w tych grupach toczyła się systemem „każdy z każdym”, a każdy z pojedynków trwał 12 minut. Następnie licznie zgromadzona widownia była świadkiem dwóch meczów półfinałowych, w których naprzeciw siebie stanęli zwycięzcy swoich grup z drugą ekipą z grupy drugiej. Wygrani półfinałów uzyskali przepustkę do finału głównego, a przegrani walczyli o 3. miejsce w turnieju. Ponadto odbyły się spotkania o miejsce 5. i 7. w zawodach. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał duet sędziowski Kamil Pilarski i Krystian Soboń, a zawodnicy w razie konieczności mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanej Ratowniczki Medycznej Agnieszki Gil. Po uroczystej prezentacji drużyn i oficjalnym otwarciu turnieju przez sponsora głównego pana Łukasza Konopki nadszedł czas na sportową rywalizację. Na początek doszło do wyjątkowej konfrontacji w której naprzeciw siebie stanęli gospodarze prowadzeni przez trenera Dominika Piotrowskiego i reprezentantki AZS-u Wrocław. Po emocjonującym widowisku padł bezbramkowy remis, a 1. punkt żmigrodzianom wielokrotnie ratował efektownymi paradami bramkarz Grzegorz Szumny. W drugim meczu grupowym orliki Piasta stawili czoła faworyzowanej Akademii Sportu Milicz. Prowadzenie miejscowym dał Krystian Suwalski, ale później rywale odrobili straty z nawiązką i ostatecznie wygrali 2:1. Decydujący był 3. pojedynek w grupie młodych reprezentantów żmigrodzkiego klubu. Ku uciesze licznej widowni gole Maksymiliana Załanowskiego i Patryka Skierewskiego dały wygraną 2:0 i jak się później okazało przepustkę do półfinału. W meczu o wielki finał Piast walczył z Miedzią Legnica. Początek tego pojedynku był udany dla gospodarzy, którzy prowadzili 1:0 po golu Maksymiliana Załanowskiego. Z biegiem czasu legniczanie zdołali się podnieść, a w końcówce spotkania strzelili zwycięską bramkę. W takiej sytuacji żmigrodzianom został pojedynek o brązowe medale. Los sprawił, że gospodarze ponownie musieli stawić czoła ekipie AS Milicz. Jednak tym razem Piast zrewanżował się rywalowi za wcześniejszą przegraną i po golu Kacpra Krawczyszyna zwyciężył 1:0. W wielkim finale Miedź Legnica wygrała z Polonią Trzebnica 1:0, a autorem jedynego gola był Hubert Kwolek, który w sumie z ilością 5. zdobytych goli został królem strzelców turnieju. Szkoleniowcy wszystkich drużyn wybrali ponadto najlepszego zawodnika oraz bramkarza zawodów. Pierwszy tytuł powędrował do Mateusza Grochowickiego z AS Milicz, a drugi do Grzegorza Szumnego z Piasta Żmigród. Na zakończenie turnieju DAW-POŻ CUP 2014 wszystkie zespoły zostały udekorowane przez sponsora głównego futsalowej zabawy pana Łukasza Konopkę oraz burmistrza Żmigrodu Roberta Lewandowskiego pamiątkowymi pucharami, medalami oraz niespodziankami rzeczowymi. Runda zasadnicza: Piast Żmigród - AZS Wrocław 0:0 Miedź Legnica - FC Academy Wrocław 1:0 Ślęza Wrocław - AS Milicz 0:0 Polonia Trzebnica - Polonia Wrocław 2:0 Piast Żmigród - AS Milicz 1:2 Polonia Trzebnica - FC Academy Wrocław 1:0 AZS Wrocław - Ślęza Wrocław 1:0 Miedź Legnica - Polonia Wrocław 6:0 Piast Żmigród - Ślęza Wrocław 2:0 Miedź Legnica - Polonia Trzebnica 2:0 AZS Wrocław - AS Milicz 0:3 FC Academy Wrocław - Polonia Wrocław 0:0 Tabela grupy A: Drużyna Pkt 1. AS Milicz 7 2. Piast Żmigród 4 3. AZS Wrocław 4 4. Ślęza Wrocław 1 Tabela grupy B: Drużyna Pkt 1. Miedź Legnica 9 2. Polonia Trzebnica 6 3. FC Academy Wrocław 1 4. Polonia Wrocław 1 Runda finałowa: Półfinał I: AS Milicz - Polonia Trzebnica 0:0 (2:3 po rzutach karnych) Półfinał II: Piast Żmigród - Miedź Legnica 1:2 Mecz o miejsce 7: Ślęza Wrocław - Polonia Wrocław 1:0 Mecz o miejsce 5: AZS Wrocław - FC Academy Wrocław 0:1 Mecz o miejsce 3: Piast Żmigród - AS Milicz 1:0 Finał: Miedź Legnica - Polonia Trzebnica 1:0 Klasyfikacja końcowa turnieju orlików DAW-POŻ CUP 2014: 1.Miedź Legnica: Maciej Hambicki, Jakub Ziemba, Filip Ząbek, Hubert Zwoliński, Maciej Hambicki, Mateusz Chmielowiec, Dominik Mistrzak, Bartosz Baszczyj, Szymon Chojnowski, Mateusz Korczyński, Hubert Kwolek, Adrian Paszulewicz, trener - Cezary Michalski. 2. Polonia Trzebnica: Sebastian Grzybowski, Szymon Hupa, Paweł Solecki, Marcel Turkiewicz, Damian Michalewski, Filip Kapinos, Patryk Wawrzykowski, Mateusz Hermanowicz, Franciszek Misterka, Kamil Zawadzki, Mateusz Kasperek, Oliwier Hupa, trener - Przemysław Migdał. 3. Piast Żmigród: Grzegorz Szumny, Maksymilian Załanowski, Patryk Skierewski, Kacper Krawczyszyn, Krystian Suwalski, Jan Sojko, Paweł Kwasigroch, Maciej Tomaszkiewicz, Kacper Zieliński, Jakub Leszczyński, trener - Dominik Piotrowski. 4. AS Milicz: Bartosz Cieślik, Maciej Staniewski, Kamil Urbański, Mikołaj Sakałus, Mateusz prochowicki, Mateusz Wycisk, Korneliusz Pawliczak, Marcin Owczarek, Dawid Beń, Artur Schneka, trener - Przemysław Grochowicki. 5. FC Academy Wrocław: Jan Winiarski, Michał Poterałowicz, Kazimierz Czaplicki, Oliwier Burda, Mateusz Liżyński, Krzysztof Rybacki, Dominik Małolepszy, Fabian Marczak, trener - Michał Jóźwik. 6. AZS Wrocław: Kinga Koronkiewicz, Korina Tulikowska, Sandra Słota, Dominika Iskrzyńska, Weronika Majewska, Alicja Sawicka, Zofia Opalińska, Milen Siuba, Zuzanna Ciborowska, Zuzanna Kogutek, trenerka - Marta Świrdowska. 7. Ślęza Wrocław: Jakub Papieski, Wiktor Humski, Eryk Humski, Michał Trętowicz, Remigiusz Waszczyński, Nikodem Woźniczko, Dominik Pietnoczka, trenerzy - Arkadiusz Domaszkiewicz, Maciej Dębiczak, Gustaw Sadowski. 8. Polonia Wrocław: Eryk Oraczewski, Filip Stelmaszczyk, Kuba rejek, Patryk Dutkiewicz, Bartek Pitala, Patryk Wyglądała, Adrian Skurak, trener - Marcin Michałowski.

Grzegorz Paryna
www.piast-zmigrod.pl

[PANEL PRAWY]
 
w numerach archiwalnych

na stronie www
 
 
Wiadomości Żmigrodzkie
rss wykonanie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług, personalizacji reklam i analizy ruchu. Informacje o sposbie korzystania z witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Korzystając z tej strony, wyrażasz na to zgodę.