Daw-Poż Cup dla Polonii Wrocław, Piast Żmigród "na pudle"
W rozegranym minionej niedzieli Turnieju Piłki Nożnej Halowej Młodzików DAW-POŻ CUP w Żmigrodzie zwyciężyła Polonia Wrocław. Reprezentanci Piasta Żmigród ostatecznie zajęli 3. miejsce, a wyróżnienie od organizatorów otrzymał zawodnik tej drużyny Krzysztof Wiktorowicz.
Tydzień wcześniej w żmigrodzkiej hali sportowej odbył się turniej DAW-POŻ CUP orlików, a minionej niedzieli w szranki stanęli młodziki, czyli zawodnicy i zawodniczki urodzeni w roku 2002 i młodsi. Do turnieju zgłosiło się 8. drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. I tak w grupie A razem z gospodarzami, czyli młodzikami Piasta Żmigród rywalizowały drużyny Śląska Wrocław, Rawii Rawicz oraz zespół dziewczyn AZS-u Wrocław. Natomiast do grupy B trafiły zespoły Miedzi Legnica, Ostrovii Ostrów Wielkopolski, Polonii Wrocław i Ślęzy Wrocław. Rywalizacja w tych grupach toczyła się systemem „każdy każdym”, a każdy z pojedynków trwał 12. minut. Następnie odbyły się 2. mecze półfinałowe i zwycięzcy tych batalii uzyskali przepustkę do wielkiego finału, a przegrani walczyli o 3. miejsce w turnieju. Ponadto odbyły się spotkania o miejsce 5. i 7. w zawodach. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał arbiter Krzysztof Kłopotowski, a o zdrowie uczestników dbała wykwalifikowana Ratowniczka Medyczna Agnieszka Gil. Po uroczystej prezentacji drużyn i oficjalnym otwarciu turnieju przez sponsora głównego Łukasza Konopkę i Prezesa Piasta Żmigród Rafała Zagórskiego nadszedł czas na sportową rywalizację. Jako pierwsi w szranki stanęli gospodarze, którzy musieli stawić czoła swoim rówieśniczkom z AZS-u Wrocław. Młodziki Piasta na otwarcie futsalowych zmagań zaliczyli efektowną wygraną 3:0 po 2. golach Kamila Kabzy i 1. Huberta Nelca. W drugim pojedynku grupowym żmigrodzianie musieli uznać wyższość Rawii Rawicz przegrywając 1:3. Honorowa bramkę dla podopiecznych trenera Dominika Piotrowskiego zdobył Krzysztof Wiktorowicz. W ostatnim i decydującym pojedynku o awansie do półfinału młodziki Piasta po niezwykle heroicznym boju zwyciężyli Śląsk Wocław 2:0, a w roli głównej ponownie wystąpili Kamil Kabza i Krzysztof Wiktorowicz. W meczu o finał gospodarzom przyszło zmierzyć się z faworyzowaną Polonią Wrocław, która wcześniej demolowała kolejnych rywali. Jak się okazało wrocławianie zwyciężyli aż 6:0 i to właśnie oni uzyskali przepustkę do finału głównego, a żmigrodzianom został pojedynek o 3. miejsce w turnieju z Rawią Rawicz. Rewanż Piasta za wpadkę w części grupowej tych zawodów udał się znakomicie, gdyż w konfrontacji z rawiczanami padł 1. gol, a strzelił go niezawodny Krzysztof Wiktorowicz. W wielkim finale Polonia Wrocław potwierdziła swoje nietuzinkowe możliwości i pewnie ograła Ostrovię Ostrów wielkopolski 5:1. Na zakończenie turnieju właściciel firmy DAW-POŻ Łukasz Konopka i Prezes Piasta Żmigród udekorowali wszystkie zespoły pamiątkowymi pucharami, medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Przyznano również upominki indywidualne. Najlepszym bramkarzem został reprezentant Rawii Rawicz Bartosz Kaczmarek, najlepszym snajperem turnieju z ilością 8. strzelonych goli Paweł Tkocz z Polonii Wrocław, a najlepszym zawodnikiem jego klubowy zawodnik Radosław Piątkowski. Ten duet wrocławskiej ekipy był w niesamowitej dyspozycji sportowej, a razem strzelili aż 15. goli będąc dla rywali prawdziwym utrapieniem. Organizatorzy tej futsalowej imprezy sportowej przyznali również 2. nagrody dla wyróżniających się zawodników Stanisława Domanieckiego z Rawii Rawicz i Krzysztofa Wiktorowicza z Piasta Żmigród.
Wyniki meczów rundy zasadniczej turnieju:
PIAST ŻMIGRÓD - AZS WROCŁAW 3:0
MIEDŹ LEGNICA- POLONIA WROCŁAW 0:2
ŚLĄSK WROCŁAW - RAWIA RAWICZ 0:1
OSTROVIA 1909 OSTRÓW - ŚLĘZA WROCŁAW 1:0
PIAST ŻMIGRÓD - RAWIA RAWICZ 1:3
MIEDŹ LEGNICA - OSTROVIA 1909 OSTRÓW 1:1
AZS WROCŁAW - ŚLĄSK WROCŁAW 0:2
ŚLĘZA WROCŁAW - POLONIA WROCŁAW 0:5
PIAST ŻMIGRÓD- ŚLĄSK WROCŁAW 2:0
MIEDŹ LEGNICA - ŚLĘZA WROCŁAW 1:0
AZS WROCŁAW - RAWIA RAWICZ 0:3
OSTROVIA 1909 OSTRÓW - POLONIA WROCŁAW 0:1
Tabela grupy A:
DrużynaPktBr. strzelone Br. stracone
1. Rawia Rawicz971
2. Piast Żmigród663
3. Śląsk Wrocław323
4. AZS Wrocław008
Tabela grupy B:
DrużynaPktBr. strzelone Br. stracone
1. Polonia Wrocław970
2. Ostrovia Ostrów Wlkp.422
3. Miedź Legnica423
4. Ślęza Wrocław007
Runda finałowa:
Półfinał I: Rawia Rawicz - Ostrovia Ostrów Wlkp. 1:1, 2:3 po rzutach karnych
Półfinał II: Piast Żmigród - Polonia Wrocław0:6
Mecz o miejsce 7: AZS Wrocław - Ślęza Wrocław1:2
Mecz o miejsce 5: Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 0:2
Mecz o miejsce 3: Piast Żmigród - Rawia Rawicz1:0
Finał: Polonia Wrocław - Ostrovia Ostrów Wlkp. 5:1
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1.Polonia Wrocław: Marcin Tkocz, Filip Bereś, Jakub Kruszelnicki, Maciej Sacha, Piotr Markowski, Jakub Sałek, Paweł Tkocz, Kacper Pasek, Radosław Piątkowski, trener - Piotr Turbański.
2. Ostrovia Ostrów Wielopolski: Norbert Kustusz, Szymon O'Mara, Paweł Pastuła, Sergiusz Michalski, Eryk Kałuża, Dawid Walczak, Klaudiusz Kędzia, Maksymilian Frankiewicz, Mikołaj Grycman, Amadeusz Bizan, Zofia Buszewska, trener - Jakub Królak.
3. Piast Żmigród: Grzegorz Szumny, Szymon Pierzchlewicz, Kacper Wyzinkiewicz, Dawid Konopka, Kacper Sosnowski, Nikodem Karkosz, Krystian Suwalski, Krzysztof Wiktorowicz, Kamil kabza, Jan Zalewski, Hubert Nelec, Kacper Krawczyszyn, trener - Dominik Piotrowski.
4. Rawia Rawicz: Bartosz Kaczmarek, Emanuel Musioł, Kosma Kononowicz, Jakub Czwojdrak, Kacper Stachowiak, Patryk Dzikowski, Marcin Mikołajczyk, Stanisław Domaniecki, trener - Radosław Musioł.
5. Miedź Legnica: Dawid Pasowicz, Bartosz Rzęsa, Mateusz Tumilewicz, Bartosz Mach, Kamil Kuruc, Krzysztof Kuruc, Eryk Rajnisz, Adrian Dominiak, Dawid Zubko, Emil Bernacul, Alan Skrobogaty, Kacper Freidenberg, trener - Tomasz Syska.
6. Śląsk Wrocław: Bartłomiej Wachowiak, Jakub Sroka, Adam Pisarski, Dominik Pańkowski, Tymoteusz Kaliszewski, Franciszek Susko, Dawid Kwaśniewski, Marcin Rybka, Igor Leśny, Michał Fiszer, trener - Przemysław Piekielny.
7. Ślęza Wrocław: Kacper Przybycin, Kacper Bajorek, Łukasz Grzywacz, Marcin Grzywacz, Patryk Mróz, Jakub Gorzelak, Szymon Magiera, Dawid Nieszczęsny, Maciej Mleczak, trener - Jacek Zarycki.
8. AZS Wrocław: Dominika Kopańska, Wiktoria Piórkowska, Lena Frankowska, Kinga Koronkiewicz, Korina Tulikowska, Julia Kocik, Julia Frosztęga, Paulina Pompa, Magdalena Strączek, Patrycja Kufel, Oliwia Bodziach, Karolina Janukiewicz, trenerka - Aleksandra Janicka.
Grzegorz Paryna